Facebook Google+ Twitter

W Pakistanie trwają zdjęcia do filmu o polskim pilocie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-28 07:52

Film opowiadać będzie o polskim pilocie - Władysławie Turowiczu, który w latach czterdziestych XX wieku współtworzył zalążki pakistańskiego lotnictwa. Ekipa telewizji polskiej pracowała już w Karaczi, teraz kręci zdjęcia w Islamabadzie.

Władysław Turowicz, ówczesny kapitan brytyjskich sił powietrznych przybył do Pakistanu w roku 1946 z misją tworzenia pakistańskiego lotnictwa. Anna Pietraszek, autorka powstającego właśnie filmu mówi, iż wszyscy rozmówcy występujący w dokumencie podkreślają, iż pakistańskie lotnictwo rozwinęło się tak znakomicie dzięki Polakom przybyłym z Wielkiej Brytanii po II wojnie światowej.

Wraz z Turowiczem przybyło do Pakistanu trzydziestu polskich pilotów i mechaników, którzy szkolili przyszłych lotników pakistańskich. Autorka filmu podkreśla, że kilka pokoleń miejscowych pilotów wspomina do dzisiaj Władysława Turowicza i uznaje go za bohatera współtworzącego historię pakistańskiego lotnictwa. W uznaniu zasług Turowicz dosłużył się w Pakistanie stopnia generała lotnictwa.

Zdjęcia w Islamabadzie i okolicach potrwają jeszcze kilkanaście dni, a film będzie gotowy do końca roku. Dokument o generale Władysławie Turowiczu powstaje na zlecenie Telewizji Polonia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.