Facebook Google+ Twitter

W parku Traugutta rzeczywistość skrzeczy

Nieposprzątane gałęzie, krzywe chodniki i ToiToi przywiązany łańcuchem do drzewa - tak wygląda park Traugutta w Kutnie. Na łamach Wiadomości24.pl opublikowaliśmy już galerię zdjęć. Postanowiliśmy temat kontynuować i zapytaliśmy co o zaniedbanym parku sądzą mieszkańcy Kutna i Urząd Miasta.

Mieszkańcy miast Kutno z wielką chęcią wyrażają swoją opinię na temat kutnowskiego parku. / Fot. Piotr PanfilPark Traugutta w Kutnie powstał w dwudziestoleciu międzywojennym. Znajduje się w samym centrum miasta przy Kutnowskim Domu Kultury i Bibliotece Miejskiej. Stanowi centrum wypoczynku i rekreacji.

Brud, nędza, smród...

Mieszkańcy Kutna są zniesmaczeni brudem, który dominuje w parku. - Najbardziej mnie boli, że miasto nic nie robi. Proszę spojrzeć na stan chodników, które są już tutaj takie od dawna. Nikt ich nie wyrówna - mówi Wiadomościom24.pl, mieszkaniec Kutna.

Gałąź, jak twierdzi pan Janusz, leży już w tym miejscu od dwóch dni. / Fot. Piotr PanfilKolejne osoby skarżą się natomiast na zaniedbanie tego obiektu i na załatwiające się tam psy. - Proszę spojrzeć na tę gałąź. Ona leży już tu od dwóch dni i nikt nie raczy posprzątać - komentuje Janusz, który codziennie przechodzi przez park. - Przykre jest również to, że właściciele psów przychodzą tu na spacery, a te czworonogi się tu załatwiają - dodaje.

Kto za to odpowiada?

- Utrzymaniem czystości na terenie parku Traugutta w Kutnie zajmuje się Zakład Konserwacji Zieleni Miejskiej - informuje Wiadomości24.pl rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kutno, Joanna Brylska. - Park jest sprzątany na bieżąco w zależności od potrzeb i rodzaju prac, jakie są do wykonania - dodaje.

Tak mają wyglądać chodniki w parku? Jeszcze w parku, który mieści się w centrum miasta? / Fot. Piotr PanfilDo tych obowiązków należy koszenie, pielenie, podlewanie, formowanie żywopłotów, usuwanie suchych drzew i gałęzi oraz odśnieżanie w zimie. - Widoczna na załączonym zdjęciu leżąca gałąź nie została uprzątnięta w danym dniu z uwagi na brak wolnego sprzętu, zrobiono to w dniu następnym - podkreśla Joanna Brylska.

Nikt nie zaprzeczy, że stan alejek i chodników natychmiast wymaga remontów.
- Obecnie trwa szacowanie kosztów bieżącej naprawy alejek - informuje Brylska. Całość prac modernizacyjnych, jeżeli chodzi o uporządkowanie alejek parkowych, zostanie przeprowadzona po zakończeniu rozbudowy Kutnowskiego Domu Kultury i pozyskaniu środków unijnych na rewitalizację. Podstawą do ubiegania się o te środki jest dysponowanie przez wnioskodawcę m.in. Lokalnym Programem Rewitalizacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Stan wskazujący;/ na remont...

Komentarz został ukrytyrozwiń

to samo jest u mnie + menele którzy "witają" wszystkich wchodzących do parku ;/;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.