Facebook Google+ Twitter

W Paryżu nasiliła się rywalizacja między gangami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-11 12:49

Według raportu sporządzonego na zamówienie prokuratora stolicy Francji, w 2008 znacznie częściej, niż w przeszłości dochodziło do starć między gangami młodzieżowymi.

W przeciwieństwie do ubiegłych lat, grupy te powstają raczej według klucza terytorialnego, a nie etnicznego. Dochodzi jednak również do starć między grupami Murzynów i Arabów.

Każda z dzielnic Paryża i jego przedmieść to "państwo w państwie". Przekroczenie granicy przez "obcego" jest uważane za akt agresji i powoduje gwałtowną reakcję "autochtonów". Przyczyną starć są też konflikty interesów między handlarzami narkotyków.

Gangi są uzbrojone w maczety, toporki, metalowe pręty, a także, coraz częściej w imitacje broni palnej. Najczęstszym miejscem "umawianych" pojedynków są dworce szybkiej kolejki podmiejskiej i dyskoteki, ewentualnie centra handlowe.

Gangi tworzą młodzi ludzie w wieku 15 - 22 lat, ale zdarza się, że należą do nich też 10-letnie dzieci. Policja coraz częściej ma do czynienia z gangami dziewcząt, które zachowują się w sposób niezwykle brutalny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.