Facebook Google+ Twitter

W Paryżu rozpoczyna się festiwal polskich filmów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-01 13:07

W Paryżu rozpoczyna się festiwal polskich filmów „Kino Polska". W ciągu siedmiu dni będzie można zobaczyć zarówno klasyczne arcydzieła naszego kina, jak i filmy powstałe w ostatnich latach.

Gospodarzem festiwalu jest kino Le Reflet Médicis w Dzielnicy Łacińskiej, a jego organizacją zajął się Instytut Polski w Paryżu.

Każdego wieczoru zostaną zaprezentowane dwa filmy. Pierwszy z nich będzie reprezentował klasykę polskiego kina. Widzowie zobaczą między innymi „Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Hasa, „Kanał" Andrzeja Wajdy, „Rysopis" Jerzego Skolimowskiego, „Pasażerka" Andrzeja Munka i „Nóż w wodzie" Romana Polańskiego.

Drugą pozycją będzie film z ostatnich lat - na przykład „Benek" Roberta Glińskiego, „Plac Zbawiciela" Joanny Kos i Krzysztofa Krauzego i „Co słonko widziało" Michała Rosy.

W zamierzeniu twórców festiwalu, takie podwójne projekcje mają obrazować dialog między dwoma pokoleniami polskich filmowców.

"Kino Polska" jest jednym z wydarzeń Europejskiego Sezonu Kulturalnego związanego z francuską prezydencją Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.