Facebook Google+ Twitter

W Paryżu stanie ogromny pomnik Jana Pawła II

Ponad 3,5-metrowy pomnik Jana Pawła II stanie w ścisłym centrum paryskiej stolicy. Petycję w sprawie pomnika podpisał m.in. były prezydent Francji Jacques Chirac i inne znane osobistości.

W Paryżu stanie ogromny pomnik Jana Pawła II / Fot. Print ScreenPonad 3,5-metrowy pomnik Jana Pawła II, już niebawem stanie w ścisłym centrum paryskiej stolicy. Walka, którą od dwóch lat toczyła Polska Misja Katolicka we Francji wreszcie odniosła oczekiwany skutek. - "Paryskie merostwo powiedziało nam, że decyzja zapadnie w najbliższym czasie. Statua stanie prawdopodobnie przed Polskim Kościołem albo na skwerze przed Katedra Notre-Dame" - powiedział korespondentowi RMF FM, Markowi Gładyszowi, o czym donosi serwis interia.pl., rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji, ksiądz Stanisław Jeż.

Prócz byłego prezydenta Jacquesa Chiraca i jego żony Bernadette Chirac, wzniesienie pomnika Jana Pawła II poparli m.in. były premier Eduard Balladur i arcybiskup Paryża Jean Vingt-Trois.

Początkowo lewicowe władze miasta odnosiły się do projektu sceptycznie. Twierdziły, że ponad 3,5-metrowa statua Jana Pawła II wykonana przez znanego rosyjskiego artystę pochodzenia gruzińskiego Zuraba Tsereteliego jest zbyt nowoczesna i nie pasuje do wielowiekowych zabytków. Teraz, w związku z rosnącą presją opinii publicznej zmieniły zdanie. Nic więc nie stoi już na przeszkodzie, by pomnik Jana Pawła II stanął w samym sercu stolicy Francji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Oby to był żart a ten gigantyczny monument w Częstochowie to też potrzebny jak umarłemu kadzidło gigantomania to przypomina czasy słynnych tyranów dyktatorów lub czasy faraonów, Trwonienie środków,pieniędzy i czasu tyle jest z tej mani wielkości!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja, mimo, że paryskiemu pomnikowi daleko do 14 metrów, odbieram tę informację jako primaaprilisowy żart:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Częstochowa zawstydza Paryż- u nas planuje się 14 metrowy :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Papież w grobie sie przewraca jak widzi co z jego postacią się wyprawia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Budowa największej na świecie rzeźby Jana Pawła II już trwa! http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130328/POWIAT10/130329476
Na początki kwietnia posąg zostanie przetransportowany do Częstochowy, gdzie stanie w Parku Miniatur Sakralnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.