Facebook Google+ Twitter

W Paryżu trwa festiwal filmowy „Europa wokół Europy"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-11 06:51

Trwający w Paryżu festiwal oddał hołd łódzkiej szkole filmowej. W jednym z paryskich kin odbyła się projekcja kilku filmów krótkometrażowych, będących dziełem absolwentów, tej cieszącej się dużym prestiżem uczelni.

Ponad dwugodzinna projekcja rozpoczęła się od słynnego filmu Krzysztofa Kieślowskiego „Urząd", który w kilka minut, w sposób nieco ironiczny ale i pełen poezji, streszcza kwintesencję biurokracji. Paryscy widzowie mogli zobaczyć również film Doroty Kędzierzawskiej „Gucia" - pełną uroku opowieść o dziecięcych uczuciach. Wśród pokazanych na festiwalu filmów były też „Męska sprawa" Sławomira Fabickiego oraz „Melodramat" Filipa Marczewskiego.

Ta projekcja była jedną z wielu części odbywającego się w paryskim kinie „L'Entrepôt" festiwalu „Europa wokół Europy", poświęconego kinematografii naszego kontynentu. Ambicją tej odbywającej się po raz czwarty imprezy jest pokazanie złożonej i wielorakiej tożsamości cywilizacji europejskiej. W ciągu trzech tygodni zostanie tu pokazanych ponad 80 filmów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.