Facebook Google+ Twitter

W październiku pamiętajmy o zwierzętach. Jutro Światowy Dzień Zwierząt

Początek października powszechnie kojarzy się z rozpoczęciem roku akademickiego. Jednak pierwszy tydzień tego jesiennego miesiąca jest ważny także z innego powodu. Otóż właśnie w tych dniach obchodzimy Światowy Tydzień Zwierząt

Logo TOZ / Fot. Logo zamieszczam za wiedzą i zgodą TOZDlaczego własnie w październiku? Wybór tej daty nie jest przypadkowy. 4 października w Kościele powszechnym wspomina się św. Franciszka z Asyżu - patrona zwierząt, a także ekologów i ekologii. W 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji dzień ten ustanowiono Światowym Dniem Zwierząt, od tego czasu rozpoczyna on Światowy Tydzień Zwierząt. Niestety trudno mówić o hucznym świętowaniu obchodów na cześć naszych braci mniejszych. W rzeczywistości jest to czas wzmożonej aktywności ludzi pracujących na rzecz poprawy losu zwierząt, próba zwrócenia uwagi na tę jakże ważną kwestię w naszym zabieganym świecie.

Światowy Tydzień Zwierząt jest obchodzony również w Szczecinie, w lokalnym oddziale Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. O zaplanowane na ten czas akcje zapytałem jedną z wolontariuszek TOZ, Martę.

Czekam na Twoją pomoc.... / Fot. Otrzymane z TOZCo zostało zaplanowane w Szczecinie w związku z tegorocznym Światowym Tygodniem Zwierząt?
Najważniejsze akcje tego tygodnia to promowanie sterylizacji zwierząt, przez nagłośnienie tego problemu w mediach oraz promocję na zabiegi w lecznicy TOZ. Rozpocznie się także XI edycja ekologicznego konkursu dla młodzieży „Maraton makulaturowy – zamieńmy papier na leki”, z którego dochód corocznie przeznaczany jest na leczenie bezdomnych zwierząt oraz kampania „Puszka zamiast kwiatuszka” skierowana do nowożeńców, jubilatów i solenizantów, zachęcającą ich gości do kupowania karmy dla zwierząt, zamiast tradycyjnych kwiatów. Karma będzie trafiała do domów tymczasowych. W piątek 7 października odbędzie się koncert charytatywny na rzecz zwierząt, będą zbierana fundusze oraz karma. Obecnie szczególnie brakuje karmy dla kotów. Sobota upłynie pod hasłem „Przytul mnie na całe psie życie”. Na terenie TOZ promować będziemy adopcję psów. Będzie można zapoznać się z podopiecznymi organizacji i być może znaleźć swojego najwierniejszego przyjaciela. Atrakcją tego dnia będzie loteria z fantami. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej szczecińskiego oddziału TOZ lub dzwoniąc do biura.

Czy pomoc wolontariuszy potrzebna jest tylko w trakcie organizowania dużych akcji, jak można pomagać na co dzień?
Nagłośnione akcje mają na celu zwrócenie uwagi na aktualne i najważniejsze w danej problemy zwierząt. Aktualnie na przykład mamy deficyt karmy, szczególnie kociej, o czym już wspominałam. Na co dzień wielu wolontariuszy i oczywiście pracownicy TOZ, wspólnie wkładają ogromny wysiłek w poprawę losu naszych czworonożnych przyjaciół. Możliwości pomocy jest wiele. Można prowadzić dom tymczasowy dla futrzaków, wyprowadzać psy z TOZ na spacer, działać w internecie itd.. Nie wszystkie wymagają dużego nakładu pracy, za to każde działanie daję masę satysfakcji. Szczerze polecam.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w realizacji waszych planów!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie wolno nam grzeszyć obojętnością.
Pomagajmy zwierzętom w miarę swoich możliwości!

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.Szczucka
  • A.Szczucka
  • 03.10.2011 18:36

Marta jesteś genialna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.