Facebook Google+ Twitter

W październiku wyjdzie najnowszy film o Janie Pawle II

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-30 15:24

17 października, dzień po 30. rocznicy wyboru Jana Pawła II na stolicę piotrową, do kin w Polsce wejdzie film "Świadectwo" w reżyserii Pawła Pitery oparty na wywiadzie z księdzem Dziwiszem. Poinformował o tym producent filmu Przemysław Hauser.

Ten fabularyzowany dokument powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem, będącej zapisem rozmów metropolity krakowskiego Stanisława Dziwisza z włoskim dziennikarzem Gian Franco Svidercoschim. Przetłumaczona na kilkanaście języków, w Polsce ukazała się w 2007 roku w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

Zdjęcia do filmu kręcono w Watykanie, Polsce, Niemczech i Portugalii. W warstwie dokumentalnej obrazu znalazły się wybrane z 30 godzin nagrań, fragmenty rozmowy z kardynałem Dziwiszem, wieloletnim sekretarzem i przyjacielem Ojca Świętego. - Trudno tę wypowiedź określić jako wywiad, to raczej świadectwo. Kardynał Dziwisz w filmie przeszedł samego siebie, mówi o takich sprawach, i w sposób tak osobisty, że podczas nagrania, ciarki przechodziły nam po plecach - wspomina producent filmu Przemysław Hauser, który sam także przeprowadził część wywiadu.

W filmie pojawią się również liczne materiały archiwalne do tej pory nie prezentowane publicznie. W warstwie fabularyzowanej filmu "Świadectwo" znajdą się między innymi słynne "ucieczki" na wyprawy narciarskie w góry, gdzie papież nierozpoznany zjeżdżał ze stoku wśród innych narciarzy.

Zdjęcia kręcono w Watykanie, Polsce, Niemczech i Portugalii. Muzykę do filmu napisali Vangelis i Robert Janson. Narratorem opowieści jest hollywoodzki aktor Michael York, którego zaakceptował Watykan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.