Facebook Google+ Twitter

W Piątą Stronę Świata - wolontariusze w mundurach.

W Rzadkowie koło Piły gdzie mieści się Dom Pomocy Społecznej uroczyście obchodzono "Święto Pięciu Stron Świata" na które zaproszeni goście a także wolontariusze ze Szkoły Policji w Pile.

"Słowa, słowa, słowa..." / Fot. Anna FonsW czwartek, wraz z końcem wakacji, wolontariusze z pilskiej Szkoły Policji po raz kolejny odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Grupa ponad 40 słuchaczy kompanii II została zaproszona z okazji „Święta Pięciu Stron Świata” organizowanego przez DPS. Na tej wyjątkowej uroczystości pojawili się także wolontariusze z Japonii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Czech i Belgii. Nie zabrakło również zespołów muzyczno-tanecznych; wystąpiły m.in. Zespół Śpiewaczy Czermcha z Wałcza, który wykonał piękne ukraińskie pieśni, Teatr Tańca Figel z Połczyna Zdroju oraz Slowiansky z Piły. Oprócz nich pojawili się motocykliści z Budzynia, Indianie z Ługów Ujskich oraz dawni wojowie, rycerze, powstańcy i współcześni żołnierze.

Wspólna zabawa. / Fot. Anna FonsSłuchacze i pracownicy Szkoły odwiedzają Rzadkowski DPS od kilkunastu lat, przynosząc wiele radości i uśmiechu na twarzach jego mieszkańców. Tym razem, wśród radosnych okrzyków, pląsów tancerzy, muzyki i zabawy, słuchacze troskliwie zajmowali się swoimi podopiecznymi. Spacerowali z nimi po ośrodku, pomagali w spożywaniu posiłków, malowali obrazki, grali w piłkę, czy też oglądali występy artystyczne i dużo rozmawiali, bo przecież rozmowa i uśmiech zawsze pomagają w zrozumieniu drugiego człowieka.

"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza..." / Fot. Anna FonsWolontariusze przy kolacji. / Fot. Anna FonsWystarczy chcieć. / Fot. Anna Fons

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.