Facebook Google+ Twitter

W piątek debata Amnesty International "Polacy solidarni ze światem"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-31 14:13

Już w piątek w warszawskim Kinie Kultura odbędzie się, zorganizowana przez Amnesty International, debata "Polacy solidarni ze światem". Po debacie odbędzie się coroczne nocne czuwanie pod ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej.

Amnesty International ma zaszczyt zaprosić na debatę "Polacy solidarni ze światem", uświetniającą obchody 20-lecia działalności stowarzyszenia w Polsce. Debata odbędzie się 4 czerwca, w rocznicę tragicznych wydarzeń na placu Tiananmen w Pekinie i wyborów kontraktowych w Polsce. Początek o godz. 19.00 w kinie Kultura przy Krakowskim Przedmieściu 21 w Warszawie.

W debacie udział wezmą:

premier Tadeusz Mazowiecki
Maria Kruczkowska
Draginja Nadażdin

Spotkanie poprowadzi Grzegorz Miecugow.

Podczas debaty będziemy rozmawiać:

Czy Polacy są gotowi i potrafią angażować się w działania na rzecz poszanowania praw człowieka w innych krajach? Jakie wyzwania stoją przed Polską w ramach solidarności międzynarodowej?

Wierzymy, że Polska i Polacy mogą stanowić dla innych regionów świata przykład, w jaki sposób przeprowadzić niezbędne przemiany prowadzące do zwiększenia szacunku wobec praw człowieka. Uważamy, że moralnym obowiązkiem Polek i Polaków jest podejmowanie działań wspierających obywatelki i obywateli innych państw w ich dążeniu do życia wolnego od strachu i prześladowań. Do zapewnienia im przyszłości, w której szanowane będą ludzka godność i bezpieczeństwo.

Bezpośrednio po debacie, o godz. 21.00, zapraszamy wszystkich pod Ambasadę Chińskiej Republiki Ludowej na ul. Bonifraterską 1 w celu upamiętnienia 21. rocznicy tragedii na Placu Tiananmen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.