Facebook Google+ Twitter

W piątek podsumowanie programu @ktywista

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-22 18:27

Mam przyjemność zaprosić Państwa na podsumowanie programu edukacji medialnej @ktywista realizowanego w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Prezentacja projektów młodzieżowych oraz debata na temat edukacji medialnej odbędą się 26 marca 2010 r. w godz. 12-16, w siedzibie wydawnictwa Agora przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie.

 / Fot. CEOProgram @ktywista jest skierowany do uczniów gimnazjów z całej Polski. Pokazuje młodym ludziom, jak aktywnie i odpowiedzialnie korzystać z nowych mediów jako narzędzi zaangażowania społecznego, zachęcając ich do działań użytecznych dla lokalnej społeczności. Uczestnicy programu mają też okazję do zdobywania i wykorzystywania w praktyce wiedzy na temat Parlamentu Europejskiego. Wzięło w nim udział ponad 40 szkół.

W ramach programu przeszkoliliśmy ponad 200 uczniów z zakresu zbierania informacji, dziennikarstwa internetowego oraz kluczowych kompetencji obywatelskich. Spotkanie 26 marca będzie podsumowaniem ich pracy, ale także okazją do dyskusji o tym, czy zaproponowana przez CEO formuła edukacji medialnej sprawdziła się. Uczestnicy programu będą mogli zaprezentować swoje projekty, wezmą udział w warsztacie, a spotkanie zakończy część seminaryjna, do której zaprosiliśmy ekspertów i dziennikarzy zarówno tych profesjonalnych jak i obywatelskich. Będziemy rozmawiać o przyszłości edukacji medialnej, o tym jak na nią wpływa wykluczenie cyfrowe i o tym, jakie są potrzeby nauczycieli, a jakie uczniów w tym zakresie.

Liczymy na Państwa obecność i głos w dyskusji. Uprzejmie proszę o potwierdzenie
obecności via e-mail na adres: anna.stokowska@ceo.org.pl. Więcej informacji o samym projekcie oraz o działaniach uczniów i pozostałych piknikach obywatelskich znajdą Państwo na stronie www.ceo.org.pl/aktywista.

Anna Stokowska, koordynatorka programu

Partnerami programu są: portal Wiadomości24.pl, dwutygodnik „Victor gimnazjalista” oraz
Gazeta Wyborcza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oby jak najwięcej takowych działań promujących pożyteczne zajęcia dla młodzieży. W Polsce istnieje wielkie zapotrzebowanie na ludzi zainteresowanych życiem społecznym i tych, co by w nim brali czynny udział.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.