Facebook Google+ Twitter

W piątek pogrzeb piosenkarki Ireny Jarockiej

W piątek 27 stycznia na warszawskich Starych Powązkach odbędą się uroczystości pogrzebowe Ireny Jarockiej, która zmarła 21 stycznia po ciężkiej chorobie. Piosenkarka miała 66 lat.

Irena Jarocka / Fot. Michał Nadolski, CC 3.0Jak informuje oficjalna strona Ireny Jarockiej uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 27 stycznia o godzinie 13 w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Po nabożeństwie urna z prochami artystki spocznie w katakumbach miejscowego cmentarza.

Irena Jarocka przez wielu uważana jest za ikonę polskiej sceny muzycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w 1968 roku, kiedy to debiutowała na festiwalu w Sopocie, wykonując utwór "Gondolierzy znad Wisły". Na swoim koncie miała wiele nagród nie tylko rodzimych, ale i światowych festiwali piosenki. Przyszło jej śpiewać u boku takich gwiazd jak: ABBA, Charles Aznavour, Mireille Mathieu czy Michael Legrand.

Jej koncerty były pełne dynamiki i energii. Jak przystało na prawdziwą artystkę, nie ograniczała się do jednego stylu. Śpiewała muzykę pop, rock, country, broadway, french chanson i jazz, a robiła to aż w ośmiu językach. Któż z nas nie kojarzy takich utworów jak: "Motylem jestem", "Kocha się raz", "Wymyśliłam Cię", "Beatlemania story" czy "Odpływają kawiarenki".

Irena Jarocka zmarła w sobotę, 21 stycznia po ciężkiej chorobie. Miała zaledwie 66 lat. Zawsze przepełniona radością życia śpiewała o sobie "motylem jestem". Teraz ten motyl odleciał ku niebu... na zawsze.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Była...przed kilku laty...na zielonej polanie w Hamburgu - Langenhorn...wśród nas, obok nas...Polonii hamburskiej. Teraz uleciała...jak Motyle ulatują na białą chmurkę, hen ponad drzewami! Cześć jej pamięci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.