Facebook Google+ Twitter

W piątek pogrzeb piosenkarki Ireny Jarockiej

W piątek 27 stycznia na warszawskich Starych Powązkach odbędą się uroczystości pogrzebowe Ireny Jarockiej, która zmarła 21 stycznia po ciężkiej chorobie. Piosenkarka miała 66 lat.

Irena Jarocka / Fot. Michał Nadolski, CC 3.0Jak informuje oficjalna strona Ireny Jarockiej uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 27 stycznia o godzinie 13 w kościele p.w. św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Po nabożeństwie urna z prochami artystki spocznie w katakumbach miejscowego cmentarza.

Irena Jarocka przez wielu uważana jest za ikonę polskiej sceny muzycznej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w 1968 roku, kiedy to debiutowała na festiwalu w Sopocie, wykonując utwór "Gondolierzy znad Wisły". Na swoim koncie miała wiele nagród nie tylko rodzimych, ale i światowych festiwali piosenki. Przyszło jej śpiewać u boku takich gwiazd jak: ABBA, Charles Aznavour, Mireille Mathieu czy Michael Legrand.

Jej koncerty były pełne dynamiki i energii. Jak przystało na prawdziwą artystkę, nie ograniczała się do jednego stylu. Śpiewała muzykę pop, rock, country, broadway, french chanson i jazz, a robiła to aż w ośmiu językach. Któż z nas nie kojarzy takich utworów jak: "Motylem jestem", "Kocha się raz", "Wymyśliłam Cię", "Beatlemania story" czy "Odpływają kawiarenki".

Irena Jarocka zmarła w sobotę, 21 stycznia po ciężkiej chorobie. Miała zaledwie 66 lat. Zawsze przepełniona radością życia śpiewała o sobie "motylem jestem". Teraz ten motyl odleciał ku niebu... na zawsze.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Była...przed kilku laty...na zielonej polanie w Hamburgu - Langenhorn...wśród nas, obok nas...Polonii hamburskiej. Teraz uleciała...jak Motyle ulatują na białą chmurkę, hen ponad drzewami! Cześć jej pamięci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.