Facebook Google+ Twitter

W piątek ruszają Dni Muzyki nad Odrą 2008

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-03-03 20:55

Piąta edycja festiwalu "Dni Muzyki nad Odrą" to okazja wysłuchania wielu znakomitych koncertów w kilku miastach. Prawdziwa uczta dla melomanów z Polski i Niemiec!

Plakat promujący festiwal / materiał organizatora / Fot. www.musikfesttage.de / materiał prasowy organizatoraJuż po raz piąty festiwal "Dni Muzyki nad Odrą" zawita na sceny takich miast, jak Zielona Góra, Sulechów, Słubice, czy też Frankfurtu nad Odrą, Eisenhüttenstadt i Berlina. Tegoroczna edycja festiwalu trwać będzie 7 do 16 marca. 10 dni przepełnionych muzyką klasyczną, jak i jazzem, hip-hopem... Pełna dowolność dla wszystkich.

Chociaż we wcześniejszych edycjach festiwalu wystąpiły takie gwiazdy, jak m.in. Anna Maria Jopek, tegoroczna edycja nie kusi już super-gwiazdami. Skupiono się raczej na muzykach, którzy tworzą dla wyspecjalizowanej grupy odbiorców. Usłyszymy tutaj uwertury Bacha w wykonaniu jazzowym, połączone z innymi stylami: hip-hop'em, neo-soul’em i r’n’b. Ponadto zobaczymy i usłyszymy wielu uzdolnionych śpiewaków, jak Mark Wallbrecht (tenor), Ralf Benschu (sopran).

"Dni Muzyki nad Odrą" to także odczyty poezji m.in. Petera Heusch'a przy akompaniamencie Christopha Ullrich'a na fortepianie. Ponadto zaskakujące połączenia gatunków muzycznych, które zaspokoją oczekiwania wszystkich melomanów przy zachodniej granicy Polski, jak i przyjezdnych z całego kraju oraz sąsiadów zza Odry.

15 marca w Słubicach odbędzie się koncert Nylon + Sofa, czyli noc muzyki klubowej. Jak pisze organizator, Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, "pełna niespodzianek muzycznych noc klubowa z udziałem berlińskiego zespołu Nylon i polskiej Sofy rodem z Torunia. Nylon odkrywa na nowo gatunek chanson we współczesnych jazzowo-elektronicznych aranżacjach. W nowym obliczu usłyszymy piosenki o miłości i tęsknocie".

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej festiwalu (http://www.musikfesttage.de/), bądź w poszczególnych ośrodkach kultury miast, w których odbędą się koncerty. Pełen program festiwalu wraz z informacjami, gdzie należy rezerwować bilety, dostępny jest również na stronie organizatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.