Facebook Google+ Twitter

W piątek w sejmie było pusto. Co na to Polacy?

"Zwracam się do państwa posłów, żebyście obudzili się z marazmu"- tak poseł Jerzy Gosiewski grzmiąco napominał pustą salę sejmową. Czy politykom zależy jeszcze na Polsce?

W czasie piątkowych obrad tuż przed godziną 14. głos zabrał poseł Jerzy Gosiewski. Swoje oświadczenie w sprawie lasów państwowych wygłosił pomimo faktu, że sejmowe ławy były puste. W sali obecny był wówczas tylko
prowadzący obrady wicemarszałek Jerzy Wenderlich oraz protokolanci.

Sytuacja ta wydaje się być dosyć komiczna. Jednocześnie jednak powinna wzbudzić
w nas - Polakach obywatelski niepokój o przyszłość naszego kraju. Skoro bowiem posłowie, decydują się opuścić salę przed zakończeniem obrad, to znaczy, że poniekąd prywata zaczyna wyrastać ponad istotę dobra państwowego. Możemy tylko spekulować nad przyczynami takiego postępowania. Z pewnością przyczynił się do tego fakt, że owe feralne posiedzenie sejmu odbywało się w piątek. Czy możemy sobie jednak wyobrazić sytuację, w której np. wszystkie pielęgniarki wychodzą przed czasem do domu, bo chcą wcześniej zacząć weekendowy odpoczynek? Zdecydowanie nie. Dlatego kwestia zmęczenia pod koniec pracowitego tygodnia, nie wydaje się usprawiedliwiać ignorancji, jakiej byliśmy świadkami. Na takie zachowanie po prostu nie ma wytłumaczenia. Jest ono bowiem przejawem marazmu, braku odpowiedzialności i niesumienności.

Co my - obywatele możemy jednak zrobić w takiej sytuacji? Z pewnością nie możemy być na nią obojętni. Takie zachowanie musi spotkać się ze społeczną krytyką. Gdyż kwestia dobra państwowego leży w interesie nas wszystkich.

Sytuację, która miała miejsce w piątek musimy potraktować jako wielką przestrogę. Odtąd jako obywatele musimy bacznie przyglądać się temu, w jaki sposób traktowany jest interes naszego kraju. Za swoje zachowanie posłowie otrzymują od nas zatem społeczną naganę. Nie jako jednostki, które z pewnością miały (sobie tylko znane) powody, aby zepchnąć na drugi plan polityczne obowiązki. To ostrzeżenie kierowane jest do nich- jako reprezentantów narodu, którym takie zachowanie po prostu nie przystoi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

JAS
  • JAS
  • 18.12.2010 18:36

SEJM POWINIEN IM NIE ZAPŁACIĆ ZA TEN DZIEŃ

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry materiał do społecznej dyskusji nt. "Jak skutecznie stawiać pod osąd społeczny, z konkretnymi konsekwencjami, takich " posłów?" "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ania - udany debiut! Gratuluję! :-)

Konkretnie i rzeczowo. Pozdrawiam i czekam na więcej. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.