Facebook Google+ Twitter

W piątek wystartuje druga eliminacja RSMP – Rajd Elmot

W piątek i sobotę (27–28 kwietnia) zawodnicy wystartują w drugiej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajdzie Elmot. Do startu w rajdzie zgłosiło się 59 załóg.

Kajetan i Aleksandra Kajetanowicz w Subaru Impreza, jadą na OS4, Burkatów - Złoty Las podczas 34. Rajdu Elmot 2006. Fot. Jacek Filipek / Fot. Fot. Jacek FilipekOrganizator Rajdu Automobilklub Sudecki wyznaczył 17 odcinków specjalnych o łącznej długości 178 km. W stosunku do ubiegłorocznej eliminacji, trasa rajdu została zmodyfikowana i jest krótsza o 50 km “oesowych”. Nie jest to jednak jeden z najkrótszych rajdów RSMP, gdyż tegoroczny Rajd Magurski był krótszy o 19 km od Rajdu Elmot.

W piątek rano zawodnicy pojadą na odcinek testowy, tzw. „shakedown”, gdzie będą mieli możliwość ustawienia zawieszenia swoich samochodów. Odcinek testowy o długości 3,8 km zlokalizowany jest na fragmencie Przełęczy Walimskiej w stronę Walimia. Zawodnicy, którzy zdecydują się na testy, pojawią się na nim między godziną 9 a 12.

Uroczysty start Rajdu Elmot odbędzie się na Świdnickim rynku o godzinie 16. Następnie o 17.05 zawodnicy wyruszą na pierwszy odcinek specjalny Świdnica-Burkatów (7,05 km). Odcinek specjalny numer dwa, czyli Kamionki-Sokolec (8,07 km) wystartuje o 17:44, później przewidziana jest najdłuższa próba dnia, "oes" Walim Grn.-Michałkowa (18,15 km), do której pierwsi zawodnicy wystartują o 18.13. Te trzy odcinki tworzą pierwszą pętlę piątkowego etapu, a po niej załogi pojadą do Jugowic na strefę tankowania, gdzie „napoją” swoje samochody.

Druga pętla rozpocznie się piątym odcinkiem specjalnym Olszyniec-Dziećmorowice (11,20 km), który wystartuje o godzinie 18:52. Ostatni piątkowy odcinek specjalny rajdu, który był rozgrywany również rano, czyli Świdnica-Burkatów (7,05 km), zawodnicy przejadą w odwrotnym kierunku niż na początku etapu. Organizator ma prawo do takiego ułożenia trasy, aby zawodnicy jeździli po tych samych odcinkach, jednak musi ułożyć trasę tak, aby była odwrócona. Po zakończeniu tego odcinka zawodnicy przyjadą do parku serwisowego zlokalizowanego przy zakładach Remy Automobile Poland, do którego można dotrzeć wjeżdżając do Świdnicy od strony Wrocławia. Odcinek Świdnica-Burkatów ucieszy zapewne mieszkańców miasta Świdnicy, bowiem fragment tej próby toczy się w mieście przebiegając przez ulicę Śląską i Sprzymierzeńców.

Sobotni etap składa się z dwunastu odcinków specjalnych podzielonych na trzy pętle. W przerwach między pętlami zawodnicy będą zjeżdżać do parku serwisowego. Na pierwszy sobotni "oes" zawodnicy wyjadą wcześnie rano, bo już o 7:38 przystąpią do skróconej próby Burkatów-Świdnica (6,90 km), o 8:11 przejadą siódmy odcinek specjalny Dziećmorowice-Olszyniec (11,26 km), potem o 9:23 wyruszą na dziewiąty odcinek Sokolec-Kamionki. Drugą pętlę rajdu o godzinie 11:02 rozpocznie dziesiąty odcinek specjalny Burkatów-Świdnica (6,90 km), o 11:35 zawodnicy wystartują do jedenastej próby Dziećmorowice-Olszyniec (11,26), a o 12:07 wjadą na dwunasty odcinek Michałkowa-Walim Grn. (18,35 km), do ostatniego odcinka w pętli Sokolec-Kamionki wystartują o 12:47. Czwartą pętlę rajdu o godzinie 14:26 rozpocznie odcinek Burkatów-Świdnica (6,90 km), kolejna próba, czyli piętnasty odcinek specjalny Dziećmorowice-Olszyniec wystartuje o godzinie 14:26. Odcinek szesnasty Michałkowa-Walim Grn. (18,35 km) przewidziany jest na 15:31, ostatni odcinek rajdu Sokolec-Kamionki (8,90 km) wystartuje o 16:14. Po ostatnim siedemnastym odcinku zawodnicy pojadą do parku serwisowego wyczyścić swoje samochody, a potem pojawią się na mecie rajdu w Świdnicy o godzinie 17:50.

Wśród zawodników na liście zgłoszeń znajdziemy Michała Sołowowa z Maciejem Baranem w Fiacie Punto Super 2000, drugi na liście zgłoszeń jest aktualny Mistrz Polski Leszek Kuzaj z Jarosławem Baranem, którzy wystartują w Subaru Imprezie STi. Trzeci na liście zgłoszeń są zwycięzcy pierwszej eliminacji RSMP, Tomasz Kuchar i Jakub Gerber również w samochodzie Subaru Impreza STi. Czwartą załogą są ubiegłoroczni wicemistrzowie bracia Michał i Grzegorz Bębenkowie którzy wystartują Mitsubishi Lancerem Evo IX. Piąty numer startowy został przyznany polsko-ukraińskiej załodze w składzie Tomasz Czopik i Glib Zgorii, którzy wystartują w Volkswagenie Polo Super 2000. W rajdzie wystartuje 26 załóg, które pojadą autami klasy N4, S2000 i S1600. Klasa A7 to 11 załóg, a wśród zawodników startujących w radowym Pucharze Peugeota odnajdziemy nazwiska 7 załóg.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

plus - kolejna miła odskocznia (po Formule 1 - pozdrawiam Monikę :D) od piłki nożnej, skoków i koszykówki na W24

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już się nie mogę doczekać :) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.