Facebook Google+ Twitter

W Pile mówią i tańczą po hiszpańsku

Stowarzyszenie EFFATA zaprasza miłośników Hiszpanii do programu pt.Dzień dobry Espana! W sobotę odbywają się zajęcia językowe, lekcje prowadzi Ewelina oraz kurs tańca, który prowadzi Zuzanna.

ulotka imprezy / Fot. własneHiszpania to jeden z krajów Unii Europejskiej, który pociąga swoją egzotyką i znanym na cały świat "Don Kichotem". Pomysł takiego programu został doceniony i częściowo wsparty finansowo przez europejski program "Młodzież w działaniu". Tytuł projektu to Dzień dobry Espana!

"W trakcie 10-miesięcznego programu chcemy przybliżyć kraj, jego historię i kulturę, język hiszpański, posmakować kuchni, przypomnimy sobie lekturę „Don Kichot”, nauczymy się tańca flamenco" - mówi Paulina Balik, koordynatorka projektu, studentka pilskiej uczelni. "W sobotę, o godz. 9.30, spotykają się w Społecznym Technikum Budowlanym, ul, Tczewska 1, gdzie odbywają się lekcje z j. hiszpańskiego" - dodaje Paulina.

Dla bardziej aktywnych ruchowo, organizatorzy proponują "taniec hiszpański". Zajęcia odbywają się w Studio Tańca Nowoczesnego BEEZONE. Młodzi miłośnicy iberyjskiej kultury planują także zajęcia plastyczne, interesują się szczególnie mozaikami w tym przepięknymi mozaikami Gaudiego, które znajdują się w Barcelonie.

Będzie także coś dla ciała, zajęcia kulinarne, przyrządzanie potraw według przepisów dań hiszpańskich znalezionych w książkach i w internecie oraz tworzenie własnej hiszpańskiej książki kucharskiej.

Na najbliższym spotkaniu odbędzie się prezentacja filmu „Don Kichot”. Jeśli zainteresowała Was propozycja zajrzyjcie na stronę www.effata.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.