Facebook Google+ Twitter

W Piotrkowie będzie można boki zrywać

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-11 14:38

20 października w Piotrkowie Trybunalskim ruszy Ogólnopolski Festiwal Kabaretowy „Trybunały Kabaretowe”. Piotrków ma niebawem stać się centrum Polskiej Rzeczy Kabaretowej…

"Trybunały Kabaretowe" to kultywowanie tradycji Piotrkowa Trybunalskiego, które zasłynęło w historii z Trybunałów Koronnych. Od czterech lat powstaje w Piotrkowie konstytucja kabaretowa, jej tworzenie jest jedną z konkursowych konkurencji, a zwycięzcy mogą w niej honorowo umieścić swoją ideę kabaretową. Nazwa festiwalu i jego logo ma już nawet swój patent.

Organizatorzy festiwalu podczas konferencji prasowej / fot. Tomek PiekarskiDruga konkurencja, w której rywalizować będą uczestnicy to prezentacja półgodzinnego programu. Zdobywcy Grand Prix zdobędą czek o wartości 5 tys. zł.

Do udziału w konkursie wybrano osiem kabaretów: "Idea" z Białegostoku, "Etam" z Rzeszowa, "Czesuaf" z Poznania, "Noł Nejm" z Rybnika, "Stado Umtata" z Warszawy, "Snoby" z Lidzbarka Warmińskiego, "Hlynur" z Zielonej Góry oraz  "Paranienormalni" z Jeleniej Góry.

Piotrkowski festiwal uatrakcyjnią zaproszone gwiazdy. Będą nimi m.in. Grupa MoCarta, Ireneusz Krosny, Andrzej Poniedzielski, Kabaret "Hrabi", Wiktor Zborowski i Marian Opania.


Organizatorami festiwalu są kabaret "Nie My", we współpracy ze stowarzyszeniami "Busola" i „Rhetor" oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Festiwal odbywać będzie się przez trzy dni. Każdego dnia na scenie wystąpią zarówno młode kabarety, jak i gwiazdy.

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.