Facebook Google+ Twitter

W PKP Intercity drożeją bilety

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-03-16 14:29

Kryzys nie oszczędza przewoźników kolejowych – w porównaniu z rokiem ubiegłym stawki jednostkowe za energię trakcyjną wzrosły o ponad 20 proc., zaś stawki za dostęp do torów o 5 proc. Mimo tego PKP Intercity nie zrezygnuje z projektów poprawiających standardy podróżowania. W tej sytuacji niezbędna staje się korekta taryfy (średnio 4.5 proc.).

Od dnia 23 marca 2009 r. będzie obowiązywała nowa taryfa przewozowa PKP Intercity. Ceny biletów jednorazowych ważnych w pociągach pośpiesznych oraz z rezerwacją miejsc zwiększą się średnio o 4.5 proc., natomiast ceny biletów odcinkowych okresowych w pociągach pospiesznych i TLK zmienią się średnio o 3,29 proc. Oznacza to, że kupując bilet na przejazd pociągiem pospiesznym zapłacimy od 50 gr. do 2 zł więcej, zaś pociągiem z rezerwacją miejsc – od 1 zł do 5.50 zł. Równocześnie PKP Intercity wprowadzi nową promocję –
„Tam gdzie chcesz” - dla podróżujących w dni robocze pociągami z rezerwacją miejsc oraz utrzyma wszystkie obowiązujące promocje weekendowe na dotychczasowych warunkach.

Bilet z internetu, automatu albo szybszej kasy


Jeszcze w tym roku zakończy się realizacja kilku nowoczesnych projektów mających na celu poprawę obsługi pasażerów. Za miesiąc na warszawskim dworcu centralnym pojawią się najnowszej generacji automaty biletowe. W perspektywie takie urządzenia pojawią się również na innych dużych dworcach w Polsce. Niezależnie od tego, dzięki wdrożeniu zupełnie nowego systemu informatycznego, skrócony zostanie proces wydawania biletów w tradycyjnych kasach Intercity. Dodatkowo firma planuje rozszerzenie sprzedaży internetowej biletów o wybrane pociągi pospieszne.

Taniej w tygodniu


Dotychczasowe promocje Intercity pozwalały na odbywanie dowolnej liczby podróży pociągiem tylko podczas weekendu. „Tam gdzie chcesz” – to nowa oferta dla wszystkich, którzy podróżują w tygodniu. Teraz będzie można bez ograniczeń jeździć pociągami kategorii IC, EX, TLK w następujących (wybranych przez podróżnego) dniach: poniedziałek i wtorek lub wtorek i środa lub środa i czwartek; od godz. 1000 pierwszego dnia ważności biletu do godziny 2400 drugiego dnia ważności biletu. Podróż trzeba rozpocząć w pierwszym dniu ważności biletu i po wykupieniu miejscówki z dodatkową ulgą 20 proc.

Bilety wg oferty „Tam, gdzie chcesz” będą biletami imiennym. Cena biletu wynosić będzie w klasie 2 - 157 zł brutto, a w klasie 1 - 217 zł brutto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.