Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32855 miejsce

W Płocku startuje NoveKino Przedwiośnie!

Już 1 stycznia w Płocku zostanie otwarte NoveKino Przedwiośnie! W mieście nie było kina przez ponad dwa lata, a w międzyczasie funkcjonowało jedynie zastępcze kino Charlie.

Już 1 stycznia w Płocku zostanie otwarte NoveKino Przedwiośnie! / Fot. Michał Wojda- Mieszkam w mieście gdzie nie ma kina - to tekst piosenki płockiego zespołu punkowego - Farben Lehre. Od 29 listopada jest nieaktualny. Wraz z otwarciem w Płocku Galerii Wisła zaczęło działalność kino Helios. Na taki multipleks płocczanie musieli czekać ponad dwa lata. W tym okresie funkcjonowało jedynie zastępcze kino Charlie. Jak się okazało zapotrzebowanie było ogromne. Przez dwa z pierwszych weekendów funkcjonowania kina Charlie odwiedziło je ponad 3 tys. mieszkańców Płocka. W repertuarze znalazły się m.in. „Katyń”, „Shrek Trzeci”, „Grindhouse” oraz "U Pana Boga w ogródku".

Od wspomnianego końca listopada w Galerii Wisła na osiedlu Podolszyce funkcjonuje Helios. W multipleksie jest 5 sal, które mogą jednocześnie pomieścić 1000 widzów. W repertuarze znajdują się takie filmy, jak "Piorun", "Ile waży koń trojański?", "Jestem na tak" oraz "Just Dance – Tylko taniec!".

1 stycznia w Płocku zostanie otwarte NoveKino Przedwiośnie. Multipleks składa się z czterech sal, które mogą pomieścić łącznie 822 osoby. Pierwszego dnia płocczanie będą mogli zobaczyć "Madagaskar 2" oraz "Ile waży koń trojański?". Do repertuaru trafią wkrótce "Mała Moskwa", "Just Dance – Tylko taniec!", "33 sceny z życia" oraz "W sieci kłamstw".

Zapytaliśmy co o ponaddwuletnim braku kina w Płocku sądzą mieszkańcy i jaka jest ich reakcja na nowe multipleksy:
- Płock potrzebował kina bo jest to duże, rozwijające się miasto, w którym jest popyt na ten rodzaj rozrywki - mówi pan Tomasz. - Ja, raczej z kina nie będę korzystał. Wolę inaczej spędzać wolny czas, ale jak tylko będą chęci i pieniądze to z miłą chęcią wybiorę się na jakiś film - nadmienia.
- Z pewnością Płock potrzebował kin, gdyż praktycznie nie było w nim żadnych ośrodków rozrywki. Dopiero od niedawna pojawił się teatr. Kino zapewne przyciągnie znaczną część młodzieży w mieście - stwierdza Adam, uczeń Gimnazjum nr 10 w Płocku. - To dobrze, że powstają nowe kina. Z pewnością się wybiorę - dodaje.

Na płockim rynku pojawić się ma w nowym roku Galeria Mosty, w której również znajdzie się kino. Będzie to multipleks Cinema City, składający się z ośmiu sal.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.