W PlusLidze Kobiet rozpoczęły się mecze fazy play offy

Dla większości klubów siatkarskiej PlusLigi Kobiet poniedziałek był pierwszym dniem fazy play off. Do wielkich niespodzianek nie doszło, jednak w Dąbrowie i Łodzi nie zabrakło emocji.

Gwardia Wrocław uległa liderowi sezonu zasadniczemu / Fot. Jarosław JakubczakZgodnie "z planem" zagrały liderki - BKS Aluprof Bielsko-Biała. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza przed własną publicznością pewnie pokonały IMPEL Gwardię Wrocław 3:0. Pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando gospodyń. W trzeciej partii wrocławianki napędziły BKS-owi trochę strachu. Ekipa, z Bogumiłą Barańską w składzie, prowadziła przez większą część seta, jednak w końcówce gospodynie nie tylko zdołały wyrównać, ale nawet wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla BKS.

BKS Aluprof Bielsko-Biała - IMPEL Gwardia Wrocław 3:0 (25:19, 25:11, 25:22)
W rywalizacji do trzech zwycięstw 1:0 dla BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Problemu ze swoim przeciwnikiem nie miały również Mistrzynie Polski. Podopieczne Bogdana Serwińskiego potrzebowały zaledwie godziny i siedmiu minut, by rozprawić się z GCB Centrostalem Bydgoszcz 3:0.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:20, 25:19)
W rywalizacji do trzech zwycięstw 1:0 dla Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna.

Siatkarki z Dąbrowy mogły się dziś cieszyć ze zwycięstwa nad Akademiczkami z Białegostoku / Fot. Bartosz SenderekO tym, że im bliżej środka tabeli, tym większe emocje wie każdy kibic siatkówki. Emocji nie zabrakło w meczu trzeciej i szóstej drużyny żeńskiej PlusLigi. Zapowiedzią wyrównanego spotkania był pierwszy set, ostatecznie po zaciętej walce lepsze okazały się dąbrowianki (26:24). Druga odsłona należała już jednak do Akademiczek z Podlasia, trzecia ponownie do Dąbrowy. W czwartym secie zwyciężyły podopieczne Wiesława Czai. O losach całego spotkania zadecydował wiec tie-break, który po wyrównanej grze padł łupem zespołu z Dąbrowy Górniczej.

ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:2 (26:24, 21:25, 25:18, 20:25, 15:13)
W rywalizacji do trzech zwycięstw 1:0 dla ENION Energia MKS Dąbrowa Górnicza.