Facebook Google+ Twitter

W pociągu relacji Kaliningrad-Gdynia celnicy znaleźli ukrytą amunicję

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-14 20:38

Straż Graniczna wyjaśnia sprawę przemytu amunicji z Obwodu Kaliningradzkiego do Polski. W Braniewie, w pociągu relacji Kaliningrad-Gdynia celnicy znaleźli ukryte naboje do pistoletu. Amunicja mogła być zamówiona przez którąś z polskich grup przestępczych.

Naboje były ukryte w podwieszanym suficie w toalecie. Między przewodami elektrycznymi umieszczono plastikową rurę o długości 60 centymetrów. Było w niej ponad 350 nabojów do broni krótkiej. Celnicy przekazali pociski Straży Granicznej. Teraz amunicja czeka na analizę biegłego.

Nie udało się jeszcze ustalić czy właściciel amunicji podróżował pociągiem, czy też ktoś miał ją odebrać w którymś z polskich miast. Pociąg z Kaliningradu zatrzymuje się w Polsce w Braniewie, Młynarach, Elblągu, Malborku, Tczewie, Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Do tej pory ani razu nie wykryto przemytu broni palnej czy ostrej amunicji przez polsko-rosyjską granicę.

Dwa lata temu w Gronowie mieszkaniec Kaliningradu próbował wwieźć do Polski pistolet gazowy Valter P88. Pistolet był nabity i odbezpieczony, mężczyzna ukrył go w schowku pod dokumentami. Także w Gronowie, w 2002 roku 22-letnia Litwinka próbowała wwieźć do Polski w swojej torebce broń gazową i 5 sztuk amunicji. Kobieta nie miała zezwolenia na przewóz broni, ani pozwolenia na jej posiadanie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.