Facebook Google+ Twitter

W podstawówkach rusza program "Cyfrowa szkoła"

Ruszył proces przyjmowania wniosków o dofinansowanie m.in. na sprzęt komputerowy w ramach programu "cyfrowa szkoła". Szkoły mają czas do 18 kwietnia 2012 r. Pilotaż programu obejmie 380 placówek oświatowych.

Jedynie dwa tygodnie mają dyrektorzy placówek oświatowych na konsultacje w gronie pedagogicznym i składanie w gminach zapotrzebowania na pomoce dydaktyczne w ramach programu "Cyfrowa szkoła". Gmina, która zdecyduje się wysłać wniosek, musi wykazać 20 proc. wkładu własnego. Dofinansowanie może wynieść od 90 tys. do 200 tys. zł.

W ramach programu szkoły zostaną wyposażone w takie pomoce dydaktyczne jak przenośne komputery i multimedialne tablice. Jednak najważniejsze są darmowe e-podręczniki, które będą zapewnione każdej ze szkół, biorących udział w programie. Ministerstwo zapewni 18 podręczników do 14 przedmiotów na wszystkich szczeblach edukacji. Od podstawówki do szkoły ponadpodstawowej.

Wstępny pilotaż, który obejmie 380 szkół, adresowany jest do uczniów klas IV-VI SP. Kosztować ma ok. 50 mln zł.

Nie brakuje jednak głosów, że na program, który wymaga wkładu własnego, stać będzie jedynie bogate gminy. Dodatkowo, aby sprzęt mógł działać, przystosowane muszą zostać do niego wszystkie sale lekcyjne.

Jeśli program pilotażowy się sprawdzi, to ministerstwo planuje od września 2013 roku objąć wieloletnim programem wszystkie placówki oświatowe w kraju. Szacunkowy koszt to ok 1,8 mld zł.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Minister
  • Minister
  • 04.04.2012 15:48

Ciekawe czy Państwo stać na takie wesołe pomysły Pana premiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.