Facebook Google+ Twitter

W podwarszawskiej Jachrance odbędzie się inauguracja "Ruchu Smoleńskiego"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-12-10 10:02

"Ruch Smoleński", który zrzeszać ma komitety poparcia Jarosława Kaczyńskiego z całego kraju zostanie zainaugurowany dziś po południu w podwarszawskiej Jachrance. Kaczyński zapowiedział, że nie stanie na czele ruchu.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellOsiem miesięcy po katastrofie smoleńskiej, środowiska skupione wokół prezesa Prawa i Sprawiedliwości zdecydowały się na utworzenie ruchu. Zostanie on powołany na konferencji w Jachrance, która odbędzie się zaraz po wizycie Jarosława Kaczyńskiego pod Pałacem Prezydenckim i na Powązkach, przy symbolicznym grobie pary prezydenckiej.

Prezes PiS wspominając w lipcu ofiary katastrofy smoleńskiej mówił, że to z "ich męczeńskiej śmierci wyrósł ruch", który wspierał go podczas tegorocznej kampanii prezydenckiej i dzięki, któremu uzyskał tak wysoki wynik wyborczy – ponad 36 proc. Jarosław Kaczyński powiedział również, że nie sądzi, by ruch ten przekształcił się w "grupę sformalizowaną". Kaczyński uważa, że będzie to raczej luźna grupa bez formalnego przywódcy, a nawet jeśli ktoś stanie na jej czele, nie będzie to on.

Po inauguracji, wieczorem, prezes PiS weźmie udział we mszy świętej w warszawskiej katedrze i procesji, która przejdzie pod Pałac Prezydencki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

krzychu
  • krzychu
  • 13.12.2010 14:12

Katastofa pod Smoleńskiem wydarzyła się z powodu naruszenia przez pilotów ,którzy byli pod olbrzymią presją podstawowych procedur.Czy nikt z ludzi w tym ruchu nie chce przyjąć takiej ewentualności ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Piasecka
  • Anna Piasecka
  • 10.12.2010 16:42

Tak dla Ruchu Smoleńskiego. Czekam na wiadomość kiedy w Gdańsku. Nie dla obecnej polityki rządu i prezydenta. Niech się uczą od Ruskich jak się chroni prezydenta

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kożminski
  • Roman Kożminski
  • 10.12.2010 15:18

To krok w dobrym kierunku - należy trzymać ręke na pulsie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński nie wyklucza widocznie ewentualności, że po kolejnej porażce wyborczej/bardzo prawdopodobnej/ towarzysze będą chcieli się go po prostu pozbyć/"bo z im nie wygramy"/ Aby się zabezpieczyć, powołuje coś w rodzaju ruchu o charterze religijno-politycznym, którego zadaniem będzie czcić pamięć zmarłego prezydenta , idealizować osobę Lecha i rozpropagować jego polityczny dorobek /z tym mogą być kłopoty/

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 10.12.2010 10:28

"Ratujmy co się da".Kaczyński poprzez te "społeczne ruchy"próbuje podnieść rangę i stworzyć mit dla nieudolnej polityki swojej i swojego brata.Dopiero ostatnie dni uświadomiły nam jak bardzo zepchnęli Polskę na margines .Chcieli "macoszyć"małym,nie mającym wpływów państwom nadbałtyckim;wbić nas w iluzje "wielkości".Taki panslawizm z Polską na czele...Unia państw nadbałtyckich...czy co tam jeszcze.
Otoczyć się małymi,żeby samemu wydawać się większym-oto Kaczyński,cały on.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.