Facebook Google+ Twitter

W podziękowaniu za tegoroczne plony

Mieszkańcy Nowego Dworu byli gospodarzami tegorocznych dożynek gminnych. Zgodnie z tradycją gospodarze wraz z gośćmi uroczystości przemaszerowali ulicami w kolorowym korowodzie, który wyruszył z ulicy Kraszewskiego w Zbąszyniu.

W podziękowaniu za tegoroczne plony / Fot. Mateusz BasińskiW podziękowaniu za plony – odbyły się dożynki gminne w Nowym Dworze.
Mieszkańcy Nowego Dworu byli gospodarzami tegorocznych dożynek gminnych. Zgodnie z tradycją gospodarze wraz z gośćmi uroczystości przemaszerowali ulicami w korowodzie, który wyruszył z ulicy Kraszewskiego w Zbąszyniu. W podziękowaniu za tegoroczne plony mszę świętą dziękczynną odprawił ks. Zbigniew Piotrowski – proboszcz Parafii p.w. NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu.

W dalszej części uroczystości dożynkowych zgodnie zeW podziękowaniu za tegoroczne plony / Fot. Mateusz Basiński zwyczajem starosta i starościna dożynek przekazali chleb wypiekany ze zbóż zebranych w czasie tegorocznych żniw burmistrzowi Zbąszynia – Tomaszowi Kurasińskiemu, który podzielił się wypiekiem z gośćmi i mieszkańcami zgromadzonymi w parku w Nowym Dworze.

Za tegoroczne zbiory rolnikom osobiście podziękowali Wojciech Jankowiak – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Beer W podziękowaniu za tegoroczne plony / Fot. Mateusz Basiński– dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Województwa Wielkopolskiego, Andrzej Bobrowski – dyrektor poznańskiego oddziału Agencji Rynku Rolnego, Ryszard Napierała Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Poznaniu, Tomasz Kuczyński – prezes Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych a także Andrzej Wilkoński – Starosta Nowotomyski.

W podziękowaniu za tegoroczne plony / Fot. Mateusz BasińskiOrganizatorzy uroczystości z pieczołowitością zadbali tego dnia o rozmaite atrakcje dla mieszkańców i gości. Oprócz bogatego programu artystycznego w ramach, którego wystąpiła zbąszyńska Orkiestra Szałamaje, zespół taneczny Wesele Przyprostyńskie, cheerleaderki Chili, zespół taneczny z partnerskiej gminy Brieskow-Finkenheerd, Krzysztof Kostera w roli akrobaty i żonglera, projekt muzyczny „Trzy i cztery”, rozegrane zostały także konkurencje sprawnościowe wśród sołectw gminy Zbąszyń.

W podziękowaniu za tegoroczne plony / Fot. Mateusz BasińskiNajwiększą liczbę punktów zgromadziło sołectwo Przyprostyni, miejsce drugie zajęła drużyna Chrośnicy, a na miejscu trzecim znaleźli się reprezentanci Stefanowa. Na zakończenie wszystkich chętnych do tańca zaprosił zespół Akord.
W przyszłym roku rolnicy gminy Zbąszyń spotkają się na dożynkach w Stefanowicach. Już dzisiaj życzymy, aby przyszłoroczne plony były obfite i zostały zebrane pomyślnie.

Mateusz Basiński - Referat Ogólnoadministracyjny i Promocji
Urząd Miejski w Zbąszyniu, ul. Por. Żwirki 1, 64-360 Zbąszyń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.