Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23011 miejsce

"W pogoni za bajką" - przedpremierowy spektakl w Teatrze Rampa

26 października odbył się przedpremierowy spektakl "W pogoni za bajką" w Teatrze Rampa w Warszawie.

Król Sukcesso Pałer IV/Konrad Marszałek/,Królowa Biutina /Brygida Turowska/ i goście z Legionowa / Fot. Jerzy Jastrzębski"W pogoni za bajką" to musical familijny autorstwa JanuszaDyrektor teatru Witold Olejarz w rozmowie z Markiem Kraussem i jego żoną Natalią / Fot. Jerzy Jastrzębski Margańskiego i Moniki Muskały, w reżyserii Cezarego Domagały, "oprawiony" nowoczesną, młodzieżową muzyką, napisaną przez Piotra Rubika.

Współczesne dylematy - kariera, awans, praca, władza, rodzina czy miłość rodzicielska ubrane w formę bajki współczesnej i bajek zapomnianych, zasiedlonych przez dobrych i złych bohaterów, to kanwa wartkiej opowieści na pograniczu baśni braci Grimm.

Symbolem tego wszystkiego, co złe, jest berło. Staje się ono ważniejsze niż własne dziecko. Świat rzeczywisty, reprezentowany przez króla Pałera  / Fot. Jerzy JastrzębskiIV (Konrada Marszałka), Królową Biutinę (Brygidę Turowską), księżniczkę Rebellę (Dorotę Osińską) i ich dwór, to odbicie naszego świata, jego moralności, pogoni za tym, co szkodliwe, czymś, co zatruwa ludzkie dusze, rozbija rodziny. Ten świat ludzi bezdusznych nie jest lepszy od świata podziemnego zapomnianych bajek, w którym króluje mocą nadaną mu przez bajkopisarza Reżyser spektaklu Cezary Domagała, Wirtuo/Mateusz Cieślak/ i goście z Legionowa / Fot. Jerzy Jastrzębski(Roberta Kowalskiego) okrutny Sinobrody (Mieczysław Morański). Jedyną postacią stąpającą twardo po ziemi, odcinającą się od pozostałych, jest Wirtuo (Mateusz Cieślak) - młodzieniec, żyjący w świecie komputerów.

Ta sztuka to apel do wszystkich - rodziców i dzieci, rodzin i innych ludzi, aby nie gubili swego człowieczeństwa realizującego się w rodzinie. Jak kończy się spektakl: czy zwyciężą zwolennicy Sinobrodego, czy też sukcesem zakończy się misja Wirtuo i księżniczki Rebelli dowiecie się w Teatrze Rampa. Już wkrótce premiera "W pogoni za bajką".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.