Facebook Google+ Twitter

"W Polakach jest wielki potencjał" - wywiad z Janem Klimentem

Z wykształcenia hutnik. Zaczął tańczyć, mając dopiero 18 lat. Pochodzi z Czech, spełnia marzenia w Polsce. Przygotowuje się do warszawskiej premiery spektaklu "I move you". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Jan Kliment.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Jan Kliment / Fot. Marta SkorupskaSwoją przygodę z tańcem zaczął w wieku osiemnastu lat. Najpierw będąc w technikum hutniczym, uczęszczał przez trzy miesiące na obowiązkowe zajęcia taneczne, które prowadzone są we wszystkich czeskich szkołach. Tak bardzo mu się to spodobało, że postanowił dalej rozwijać się w tym kierunku. "W ogóle nie odczuwałem zmęczenia po treningach, nigdy nie byłem znudzony - wszystko widziałem w różowych barwach" - wspomina Jan Kliment.

Z roku na rok jego kariera turniejowa coraz bardziej się rozwijała. Zajmował najwyższe lokaty na najbardziej prestiżowych zawodach tanecznych - m.in. Mistrzostwach Czech, Mistrzostwach Szwajcarii czy Mistrzostwach Europy. "Po tych sukcesach byłem spełniony i nie miałem już chęci do brania udziału w kolejnych turniejach, bo wiedziałem, że mistrzem świata nie zostanę" - wyjaśnia Jan Kliment. Zdecydował się wówczas spróbować swoich sił w czeskiej edycji "Tańca z gwiazdami". W międzyczasie prowadził zajęcia w Polsce i przypadkowo zobaczył poczynania Doroty Gardias w tanecznym show. "Byłem pod ogromnym wrażeniem poziomu polskiej edycji tego programu i postanowiłem pójść na casting" - przyznaje tancerz. Oczywiście casting wygrał i miał okazję tańczyć z największymi polskimi gwiazdami: Edytą Górniak, Nataszą Urbańską, Katarzyną Grocholą i Weroniką Marczuk.

Tancerz Jan Kliment gościł w redakcji W24 / Fot. Marta SkorupskaUdział w programie przyniósł mu dużą popularność i z dnia na dzień stał się bohaterem tabloidów i portali plotkarskich. "Nigdy nie kupiłem żadnego kolorowego magazynu w Polsce, więc zawsze, gdy coś o mnie piszą, dowiaduję się tego od znajomych" - mówi Jan Kliment. Tancerz przyznaje też, że nie ma potrzeby dementować plotek, bo zrozumiał już jakimi prawidłowościami rządzi się świat show-biznesu i dziś wie, że tak po prostu musi być.

Już 21 marca odbędzie się warszawska premiera tanecznego spektaklu "I move you", a na scenie zobaczymy sześcioro tancerzy znanych z "Tańca z gwiazdami" - w tym Jana Klimenta. "Sztuka składa się z trzech części i każda z nich opowiada o innym rodzaju miłości" - wyjaśnia tancerz. Spektakl wystawiany był już wcześniej w białostockim Teatrze Dramatycznym, a teraz, po pewnych modyfikacjach, zadebiutuje na deskach Projektu Teatr Warszawa. "Nie chcę też za dużo zdradzać, lepiej, żeby widzowie poszli i sami zobaczyli nasz spektakl, bo myślę, że jest bardzo ciekawy" - przyznaje Jan Kliment.

Obejrzyj cały wywiad z Janem Klimentem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gratuluję Panu i trzymam kciuki !
Barbara

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.