Facebook Google+ Twitter

W polityce głupota nie stanowi przeszkody

Bałagan lekowy, jaki wystrugali nam politycy na przełomie roku, powinien odpowiedzialnym dać dużo do myślenia i wyciągnięcia wniosków na przyszłość. Według wybitnego polityka i byłego premiera Wielkiej Brytanii - Winstona Churchilla: "Dobry polityk musi umieć przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, czy za rok i musi umieć wytłumaczyć, dlaczego nie zaszło to, co przepowiedział".

 / Fot. w24Po kilkunastu dniach skandalicznego straszenia chorych, zwłaszcza emerytów i rencistów, że nie będą w aptekach refundowane recepty na lekarstwa, przez równie skandaliczne, co i niezrozumiałe pieczątki lekarskie "Do decyzji NFZ" – wreszcie chyba zapanuje spokój w kraju. Minister zdrowia w wyniku trudnych, nerwowych siedmiogodzinnych rozmów osiągnął i podpisał z buntownikami-lekarzami i aptekarzami porozumienie. Porozumienie dotyczy sprawy przepisów refundacyjnych. Minister Arłukowicz oświadczył dziennikarzom w porannych wiadomościach radiowych, że ma nadzieję, iż protest "pieczątkowy" zostanie dzisiaj (w czwartek 5 stycznia 2012) zawieszony. Jeżeli zawieszony, to cóż to za porozumienie, zapytajmy?

Podobna uciecha ministra była w końcu grudnia 2011 r. Wtedy zdawało się, że / Fot. Reytan spokój "pieczątkowy" potrwa do początków lutego br. Niestety, ktoś podgrzał sprawę do temperatury nie do wytrzymania przy zdrowych zmysłach i protest ruszył z nową siłą z początkiem nowego roku. Czy lekarze-buntownicy stuknęli się pieczątkami w czoło? Nie wiemy tego. A czy pieczątki stuknęły w czoło premiera Tuska – też tego nie wiemy. Wiemy zaś, że premier spokojnym tonem straszył lekarzy konsekwencjami. To ich, przynajmniej niektórych, jeszcze bardziej rozwścieczyło. Po spotkaniu z nim powiedzieli, że premier nie ma pojęcia o co chodzi i nie zna się na całej skomplikowanej sprawie refundacyjnej. Wreszcie, w wyniku rozmów, minister uległ sile lekarskiego protestu, premier wycofał kary, a lekarze ogłosili, że wygrali. Na jak długo?

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.