Facebook Google+ Twitter

W polityce nic nie jest pewne. Zdaniem ekspertów PO grozi rozłam

Najczęściej słychać o kretach i grupach wywrotowych, które chcą rozwalić od wewnątrz prezesa lub całe PiS. Nie mówi się o tym i nie pisze, że to cecha każdej partii. Coraz głośniej jednak słychać, że pływającej Platformie grozi rozpad.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaDzisiejsze doniesienia mediów sugerują nie po raz pierwszy możliwości, że PO rozpadnie się, a Jarosław Gowin stworzy odrębną, konserwatywną formację. Tak przynajmniej widzi i ocenia sytuację w rządzącej PO, prof. Zdzisław Krasnodębski. Natomiast prof. Ireneusz Krzemiński uważa, że Jarosław Gowin ma bardzo silne ambicje polityczne i "nie będzie go łatwo spacyfikować". Jedno jest pewne: Jarosław Gowin to człowiek twardego charakteru, ze stalowym podkładem nerwów, ambicji i dążeń.

Kiedy i dlaczego mogłoby dojść do rozpadu Platformy? Zdaniem ekspertów - może to nastąpić po przesileniu związanym z ustawą o in vitro i innych zbliżonych z tą tematyką ustaw. Według ekspertów prawdziwa próba sił w PO, która może zdecydować o przyszłości skrzydła konserwatywnego Platformy, może rozegrać się w kontekście m.in. zapowiadanych ustaw o in vitro i związkach partnerskich, a także w związku z politycznym sporem wokół konwencji bioetycznej.

Zdaniem prof. Zdzisława Krasnodębskiego nie da się wykluczyć, że prędzej czy później Platforma się rozpadnie i wtedy Jarosław Gowin (dziś minister sprawiedliwości), "jako lider grupy konserwatystów, mógłby stworzyć jakąś formację, odwołując się także m.in. do innych ludzi, którzy są sierotami po PO-PiS-ie, zostali gdzieś pomiędzy PiS a PO - jak choćby PJN" - cytuje niezalezna.pl. Do ewentualnego rozłamu - uważa ekspert - może dojść jeszcze w tej kadencji Sejmu, "jeśli poparcie dla PO będzie mocno spadać".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 07.05.2012 16:08

Gowin widzi to platformiane skompromitowane ,agenturalne gówno .... dlatego odcina się od gówna. Gowin to jedyny uczciwy porządny człowiek w PO!

Komentarz został ukrytyrozwiń
maks
 • maks
 • 07.05.2012 16:06

@ bolek -- gazeta wyborcza ,dla wszystkich idiotów jest dobra!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolek
 • bolek
 • 07.05.2012 08:44

nasz dziennik jest dobry dla wybranych gazeta wyborcza dla wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.M. to jest GOŚĆ !
 • A.M. to jest GOŚĆ !
 • 06.05.2012 22:18

APEL DO WSZYSTKICH Z WYJĄTKIEM TOTALITARYSTÓW: Scripta publica probant se ipsa - Dokumenty urzędowe świadczą same za siebie (same z siebie są dowodami)
===========
-- kup "Nasz Dziennik" i zbieraj podpisy za TV TRWAM ! "Do triumfu zła potrzeba tylko aby dobrzy ludzie nic nie robili" - Edmund Burke

Komentarz został ukrytyrozwiń
Joanna
 • Joanna
 • 06.05.2012 20:11

Kościół rzymskokatolicki poumieszczał swoich ludzi.Swoje macki ma we wszystkich partiach politycznych , co jest ze szkodą Polski, gdyż oni działają na rzecz Watykanu.Jarosław Gowin jest wpuszczony do PO aby ja osłabiać i rozwalać od środka .Taka samą role do odegrania ma Rychard Czarnecki w PiS To samo robi rozwala PiS .Tu akurat dobrze robi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sako
 • sako
 • 06.05.2012 18:57

Gowin realizuje politykę kościoła, widocznie nadszedł czas oslabienia PO, ponieważ leży to w interesie Watykanu. Kościół wyrażnie słabnie i będzie coraz częściej uruchamiał swoich ludzi wprowadzonych do różnych instytucji, którzy mają dbać o interesy krk bez względu na szkody jakie te działania mogą przynieść Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.