Facebook Google+ Twitter

W połowie kwietnia ruszy w Warszawie festiwal Wiosna Filmów. W programie film "Kosmos" Żuławskiego

Podczas 22. Festiwalu Wiosna Filmów w Warszawie pokazany zostanie ostatni film Andrzeja Żuławskiego pt. "Kosmos".

 / Fot. materiały prasowePierwszy od 15 lat, a zarazem ostatni film Andrzeja Żuławskiego wkrótce zagości w kinach w całej Polsce. Polska premiera "Kosmosu" odbędzie się na 22. Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW, który rozpoczyna się w Warszawie 15 kwietnia.

Nagrodzony za reżyserię na Festiwalu w Locarno "Kosmos", oparty jest na twórczości Witolda Gombrowicza. – Byłem naprawdę zaskoczony, kiedy po tych wszystkich latach nieobecności wszedłem na scenę i 2 tys. osób biło mi brawo. Jakby te wszystkie lata samotności nie istniały – mówił Żuławski dziennikarzom w Locarno. Filmem tym nie tylko powrócił, ale również się odrodził. Krytycy na całym świecie zgodnie twierdzą, że reżyser stworzył jeden ze swoich najlepszych filmów.

To film, który „portretuje proces twórczy jako formę szaleństwa” – pisał krytyk Indiewire.com. „Hollywood Reporter” nazwał obraz „metafizyczną komedią”, „Le Temps” – filmem, który „nie jest irytujący, tylko prowokujący i zagmatwany”.

Widzowie tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW oprócz wspomnianego "Kosmosu", będą mieli szansę zobaczyć też 70 innych filmów, z których ponad połowa pokazana będzie na polskich ekranach po raz pierwszy.

A wśród nich triumfatorzy tegorocznego festiwalu w Berlinie: "Fuocoammare. Ogień na morzu" uhonorowany Złotym Niedźwiedziem oraz Nagrodą Jury Ekumenicznego, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię „Co przynosi przyszłość” (L’avenir), z Isabelle Huppert w roli głównej czy nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem oraz nagrodą FIPRESCI „Śmierć w Sarajewie”(Smrt u Sarajevu).

22. Festiwal Filmowy WIOSNA FILMÓW odbędzie się w dniach 15 - 24 kwietnia. Seanse odbywać się będą w warszawskich kinach PRAHA oraz APOLONIA. Bilety na każdy pokaz będą kosztowały tylko 8 PLN.

Od piątku 8 kwietnia rusza przedsprzedaż biletów.

Pełny program pokazów można znaleźć na stronie Festiwalu wiosnafilmow.pl

(mat. prasowy)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.