Facebook Google+ Twitter

W połowie sierpnia odbędzie się Ostróda Reggae Festiwal 2007

Byłe koszary pruskie w Ostródzie, w dniach 16-19 sierpnia 2007 zamienią się w kolorowe miasteczko i będą gościć gwiazdy muzyki reggae, które wystąpią podczas Ostróda Reggae Festiwal 2007!

Plakat - Ostróda Reggae Festiwal 2007 / Fot. Marcin Gławdel Jest to kolejna edycja wspaniałego festiwalu, podczas którego muzyka miłości i pokoju wypełni byłe pruskie koszary i serca uczestników. Zadbają o to artyści występujący 4 dni na trzech scenach, a będą to zarówno największe gwiazdy reggae z Jamajki, Europy i z Polski (Yellowman, Lone Ranger, Misty In Roots, Dub Incorporation, Bakshish, Maleo Reggae Rockers, Paprika Korps, Vavamuffin, Indios Bravos), jak i mniej znani, ale równie doskonali muzycy.

Tradycyjnie podczas festiwalu odbywa się konkurs dla młodych zespołów. W tym roku do finału zakwalifikowało się pięciu wykonawców: Lars, Świadomość, Pajujo, Industrial Forest, Raggafaya. Nagrody pieniężne ufundował Burmistrz Miasta Ostróda, nagranie - "Studio Radioaktywni" z Częstochowy, a wydanie płyty czasopismo "Free Colours". Jury składa się z osób od lat związanych z muzyką reggae. Przewodniczącym jest Włodzimierz Kleszcz, znany i ceniony dziennikarz, jak również organizator koncertów i propagator muzyki reggae. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, znaleźć można takie smakołyki, jak kino festiwalowe, w którym będzie można zobaczyć koncerty, wywiady, filmy prosto z Jamajki. Innym ciekawym pomysłem jest planowany mecz piłki nożnej: artyści kontra dziennikarze, gdzie w nietypowej dla siebie roli piłkarzy, zobaczymy ludzi sztuki, kultury i sceny.

Festiwal od dawna cieszy się ogromną popularnością i jest jedną z lepiej zorganizowanych imprez tego typu w Polsce. Otrzymał 1. miejsce w plebiscycie organizowanym przez znane polskie pismo reggae "Free Coulors", w kategorii "muzyczne wydarzenie 2005 i 2006 roku w Polsce", a jego organizator Piotr "Piter" Kolaj zwyciężył w kategorii "postać 2005 roku w Polsce". Honorowy Patronat na Festiwalem objął konsul generalny Jamajki w Polsce, pani Maria Dembowska oraz burmistrz Ostródy, Jan Nosewicz.

Organizatorem festiwalu jest Positive Music Promotion oraz Biuro Promocji Miasta Ostróda. Więcej informacji oraz szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej festiwalu: www.reggae.ostroda.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Obiecuję, że będzie bardzo obszerna relacja :-) i będą na pewno jakieś fotki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Bedzie relacja?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.