Facebook Google+ Twitter

W Polsce Facebook rośnie jak na drożdżach

Serwis społecznościowy Facebook rośnie jak na drożdżach. Na całym świecie konta zakładają kolejni ludzie, powiększając tę specyficzną internetową rodzinę. To prawdziwy fenomen.

 / Fot. Screen ze strony http://www.checkfacebook.com/ Serwis http://interaktywnie.com/ przytacza wyniki ankiety przeprowadzonej przez Anderson Analytics wśród amerykańskich studentów. Zgodnie z nimi, Facebook został określony jako "cool" przez 82 proc. mężczyzn i 90 proc. kobiet.

Tom Anderson, partner zarządzający Anderson Analytics zwraca uwagę na ciekawostkę. Otóż w przypadku młodszych użytkowników obserwuje się zazwyczaj stopniową utratę zainteresowania danym serwisem i przerzucenie uwagi na inny obiekt. Inaczej jest w przypadku Facebooka - jego użytkownicy cenią sobie jego wielofunkcyjność, umożliwiającą różne rodzaje interaktywnej zabawy w jednym miejscu w sieci.

Facebook notuje wzrost niemal na całym świecie. Jak na drożdżach rośnie zainteresowanie serwisem wśród polskich internautów - według zestawienia na stronie www.checkfacebook.com/ w ubiegłym tygodniu na pierwszym miejscu pod względem przyrostu użytkowników jest Polska, odnotowując przeszło 12-procentowy wzrost.

 / Fot. Screen ze strony http://www.checkfacebook.com/Obecnie w Polsce z Facebooka korzysta około półtora miliona osób. Wśród tej grupy nieznaczną większość (52 proc.) stanowią kobiety.

Facebook ma wpływ nie tylko na wirtualne życie użytkowników. Przykładem niech będą moi rodzice, którzy założyli sobie konta mniej więcej rok temu. Od tamtej pory zawarli mnóstwo znajomości, z których niektóre przenieśli do świata rzeczywistego. Przyznam, że byłam lekko zaskoczona dowiedziawszy się o ich wizycie u "Fejsbukowych" znajomych w... Wiedniu. Myślą też o Wietnamie. Z czystym sumieniem dołączam zatem do grona tych, którym trudno przychodzi odmówienie Facebookowi miana fenomenu współczesnego internetu.

-----
Źródła:
http://www.checkfacebook.com/
http://interaktywnie.com/
http://www.facebakers.com/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.01.2010 21:17

Nic nie dzieje się bez przyczyny... Z drugiej strony, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że surfując na dłuższa metę po necie, nie jest anonimowym użytkownikiem internetu. Nawet styl pisania jest w stanie go zdradzić, chociażby nicki, czy pseudonimy - zmieniał codziennie. Poza tym określona ilość adresów - skrzynek pocztowych, ma swoją cenę, np za 500 tys adresów płacono po 350 euro. Więc chyba wiadomo, że chodzi o kasę, a ta przyciąga różnego rodzaju kombinatorów. Dane personalne też maja swoją wartość... temat rzeka jak dla mnie..... Myślenie i jeszcze raz myślenie, zanim na coś się kliknie, lub napisze - powiadają, że myślenie nie boli:):):)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu zawsze należy być rozsądnym. Ja w pewnym momencie skasowałam z miejsc typu FB bardziej szczegółowe informacje na swój temat. Przyzna Pan jednak, że niektórzy aż się proszą o kłopoty ujawniając w takim publicznym miejscu w internecie bardzo dużo na swój temat. Pamiętam taką sytuację sprzed kilku lat: w serwisie grono.net pisywałam na pewnym forum tematycznym. Pojawiła się tam pewna użytkowniczna, dość aktywna i wyrazista. Prześledziłam jej profil - dziewczyna kreowała się na niezwykle wyzwoloną seksualnie, tu i ówdzie informowała społeczność o swoich przygodach. Jednocześnie z jej wpisów można było się dowiedzieć, że szuka właśnie pracy. Dla mnie, która przed każdą rozmową kwalifikacyjną w życiu przeglądałam internet w poszukiwaniu danych o potencjalnym przyszłym szefie takie wypisywanie wszystkiego tam, gdzie prawie każdy może to przeczytać, to głupota... No, chyba że ktoś wie co robi i tego właśnie chce...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.01.2010 20:45

Nawet na przejściu dla pieszych ludzie wpadają pod samochody, tego się nie ustrzeże... Ale pamiętam jaki zachwyt na początku wzbudzał serwis Nasza Klasa, ludzie ufni w bezpieczeństwo portalu zawiedli się. Dlatego do maksimum należy wzmóc ostrożność i nie podawać za dużo danych o sobie. Poza tym nie tylko zachęcać ale i ostrzegać należy. Jeszcze nie tak dawno wysłałem tu na W24 do moderacji artykuł o zagrożeniach jakie stanowił min. portal NK, dla użytkowników komputerów, którzy dokonują operacji na kontach bankowych przez internet. Cofnięto mi, ale cóż... Życie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Generalnie niebezpieczny jest sam... internet ;) To fakt, że czasem jedno kliknięcie może narobić wiele szkody. Ale to chyba tak jak w życiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Facebook to jest coś, nie to co n-k.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja nie wiem, za bardzo o co chodzi. I dobrze mi z tym. Chociaż kiedy przeczytałam na blogu Mariusza Szczygła komunikat o fałszywym koncie http://www.mariuszszczygiel.com.pl/ , zaczęłam się zastanawiać, dlaczego tam figuruje moje nazwisko (fakt, jest dość popularne).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.01.2010 20:09

Wraz z rozwojem serwisu wzrasta zagrożenie, na jakie tam możemy się narazić - link

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.12.2009 09:31

A jednak skłaniam się ku wypowiedzi Agnieszki.
Net uzależnia i jak każde uzależnienie jest miłe w swych początkach i pozornie niegroźne. Wirtualne kontakty z ludźmi dają komfort przebywania z nimi tak długo, jak długo się chce, ba, nawet tylko z tymi, z ktorymi się chce. Innych można ominąć, wyłączyć, nie odpowiadać na ich wpisy i nikt z tego powodu nie zrobi halo.
Tego komfortu brak w realu.
Uczestnicząc w jakimś spotkaniu bywa, że musimy akceptować rozmowy na tematy dla nas całkiem nieciekawe, znosić czyjeś "dziwne" zachowanie, udawać, że się świetnie bawimy, choć w rzeczywistości jest całkiem inaczej.
Negatywny wpływ zbyt częstego i zbyt długiego przesiadywania w necie obserwuję na dzieciaczkach, których słownictwo rozwijało się wspaniale, doskonale radziły sobie z opowiedzeniem czegokolwiek - filmu, treści przeczytanej książki, przeżyć ze szkoły - a z chwilą "wsiąknięcia" w net pojawiają się problemy z płynnym wypowiadaniem swoich myśli, zacinanie się, szybkie zniecierpliwienie, w końcu wycofywanie z rozmowy i ucieczkę do....komputera.
Odwrotu jednak nie ma, od zdobyczy techniki nie uciekniemy!
Pozostaje zaakceptować i tylko starać się odciągać dzieci od TV i PC, by mogły rozwijać się zgodnie z prawidłami biologii, a nie techniki.
A dorośli?
No cóż...są już dorośli.

Przez noc zrobiło się biało, więc lecę na sanki dotlenić nie tylko szare komórki. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Ryszardzie, kampania polityczna toczy się w zasadzie wszędzie w internecie. Ja jej na FB prawie nie dostrzegam - bo jej nie szukam. Czasem coś mi wpadnie kątem oka...
Co do podawania danych dotyczących numeru telefonu i komunikatorów, to ja to doskonale rozumiem, sama nie lubię uzupełniać niektórych informacji tego typu. Ale wszystkiego podawać nie trzeba - ja na FB udostępniam jedynie e-mail.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też. Przeprowadziłam eksperyment- wkleiłam linki do swoich wywiadów z Gortatem na stronie jego fanów na FCB. Liczba odsłon znacząco poszła w górę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.