Facebook Google+ Twitter

W Polsce grubasów nie brak, ale Amerykanie tyją w rekordowym tempie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-18 13:02

Ponad jedna czwarta Amerykanów jest chorobliwie otyła. Najnowsze dane wskazują, że problem z nadwagą pogłębia się w USA z roku na rok.

W ostatnim czasie liczba otyłych Amerykanów rośnie prawie o jeden procent rocznie. Najgorzej jest w południowych stanach, takich jak Alabama, Mississippi i Tennessee, gdzie u co trzeciego mieszkańca obserwuje się otyłość. Najszczuplejsi Amerykanie mieszkają w Colorado, tam ów odsetek wynosi niecałe 20 procent.

Pozytywne zmiany zaobserwowano wśród młodzieży; liczba otyłych w tej grupie wiekowej przestała rosnąć. Tak czy inaczej amerykański rząd od dawna mówi o epidemii; osoby, które ważą zbyt dużo często zapadają na cukrzycę, raka czy choroby serca. Według Światowej Organizacji Zdrowia otyłe są te osoby, których indeks masy przekracza 30 punktów.

To tej grupy można więc zaliczyć mężczyznę, który ma 175 cm wzrostu i waży więcej niż 92 kilogramy, lub kobietę mierzącą 165 cm i ważącą ponad 82 kilogramy. W Polsce - jak wskazują badania Eurostatu - na otyłość cierpi około 11% mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.