Facebook Google+ Twitter

W Polsce jednak nie zobaczymy samochodów WRC

Fani sportów motorowych do niedawna zacierali ręce przed zbliżającym się Rajdem Agapit i Rajdem Polski. Niestety zawiodą się.

Krzysztof Hołowczyc / Fot. Orlen TeamW Rajdzie Agapit miał wystartować Krzysztof Hołowczyc w Toyocie Corolli WRC. Niestety, nadzieje rozwiała informacja jaka pojawiła się na stronie Krzysztofa Hołowczyca, holek.pl. Zawodnik wyjaśnia - Najpierw kilka słów wyjaśnienia, bo wielu kibiców oczekiwało naszego startu w tym rajdzie Corollą WRC, bowiem tak pierwotnie zostaliśmy zgłoszeni. (...) Niestety, kilka dni temu zostaliśmy powiadomieni przez organizatorów rajdu Polski, że samochody klasy A8, mimo wcześniejszych deklaracji nie będą klasyfikowane w generalce Rajdu Polski. W tej sytuacji nie ma sensu ściganie się WRC-em o przysłowiową pietruszkę. (...) Jesteśmy sportowcami i zawsze startujemy po to, żeby wygrać. Dlatego wspólnie ze sponsorami podjęliśmy decyzję o starcie samochodem grupy N zarówno w Rajdzie Polski, jak i rajdzie Agapit, który traktujemy wyłącznie, jako trening przed Polskim - mówił Krzysztof Hołowczyc.

Deklarację o której mówił Krzysztof Hołowczyc złożył na łamach magazynu WRC nr. 28, Grzegorz Gac: - Do regulaminu wprowadziliśmy klasę A8, właśnie z myślą o gościach w samochodach WRC - mówił dyrektor Rajdu Polski. Warto wspomnieć że Rajd Polski, który zostanie rozegrany 8 - 10 czerwca w okolicach Mikołajek stanowi trzecią eliminację Rajdowych Mistrzostw Europy, jak i trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rajd Polski jest oficjalnym pretendentem do eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata. Na rajd który kandyduje by otrzymać status eliminacji RMŚ, organizatorzy zapraszają gości w samochodach WRC, które są najbardziej widowiskowymi samochodami. Samochody te - z nielicznymi wyjątkami - ścigają sie, prawie tylko na trasach RMŚ. Organizatorzy liczyli na więcej samochodów WRC, ale - niestety - się przeliczyli i prawdopodobnie wycofają klasę A8 z regulaminu. W tej chwili czekamy na oficjalny komunikat Polskiego Związku Motorowego.

Rajd Polski został już umieszczony w prowizorycznej wersji kalendarza mistrzostw świata na rok 2008, ale obok rajdów Cypru i RPA rywalizuje o jedno wolne miejsce. Kto wyjdzie zwycięsko z tej rywalizacji przekonamy się najprawdopodobniej w drugiej połowie tego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.