Facebook Google+ Twitter

W Polsce jest coraz więcej telepracowników

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-01 20:02

O ile w ubiegłym roku zaledwie co setny rodak deklarował, że kiedykolwiek pracował jako telepracownik, to w tym roku już co dwudziesty.

Andrzej Sadowski z Centrum imienia Adama Smitha podkreśla, że dzięki internetowi i innym technologiom teleinformatycznym przedsiębiorstwo, dla którego pracujemy może być oddalone dziesiątki, czy setki kilometrów od naszego miejsca zamieszkania.

Zdaniem minister pracy Jolanty Fedak telepraca jest dobrym rozwiązaniem dla rodziców mających małe dzieci czy niepełnosprawnych, którzy dzięki tej formie zatrudnienia mają większe możliwości wykonywania ciekawej pracy. "Z telepracy bardzo często korzystają osoby powracające z pracy za granicą, gdzie telepraca jest bardzo popularna" - zwraca uwagę minister Fedak.

Ta forma zatrudnienia nie jest obca Piotrowi Konopackiemu, który niedawno powrócił do kraju i pracuje jako techniczny doradca sprzedaży oprogramowania. Mówi, że dzięki temu, że nie musi przez cały czas przebywać w biurze, może więcej czasu poświęcić swojej małej córeczce, co jest dla niego w tej chwili bardzo ważne.

Telepraca jest korzystna nie tylko dla samych pracowników. Jak podkreśla szef Konfederacji Pracodawców Polskich Andrzej Malinowski, także sami pracodawcy oszczędzają czas i pieniądze. Do minimum obniżają się koszty z tytułu nabycia pomieszczeń biurowych i ponoszenia opłat eksploatacyjnych - dodaje Malinowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.