Facebook Google+ Twitter

"W Polsce potrzebna jest zmiana władzy". Kaczyński w Krakowie

Od spotkania na konferencji pt. „Jak być niezłomnym we współczesnej Polsce” obchody drugiej rocznicy pogrzebu swojego brata rozpoczął w Krakowie Jarosław Kaczyński. W Filharmonii Krakowskiej wspominał postać zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta oraz potrzebę szybkiej zmiany władzy w Polsce.

Konferencja odbyła się w drugą roczicę pogrzebu pary prezydenckiej w Krakowie / Fot. Piotr DrabikKonferencja "Jak być niezłomnym we współczesnej Polsce" została zorganizowana przez Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego. W Filharmonii Krakowskiej wszystkich sympatyków stowarzyszenia oraz PiS przywitał Andrzej Duda, były podsekretarz stanu w kancelarii zmarłego w Smoleńsku prezydenta RP. Konferencja przyciągnęła ok. 200 osób i każda z nich otrzymała od organizatorów biało-czerwone proporczyki z wizerunkiem Lecha i Marii Kaczyńskich. W dwóch panelach dyskusyjnych pojawiło się wielu gości, opowiadających o postawie niezłomności w czasach PRL-u i dziś. A wśród nich się znaleźli: prof. Andrzej Nowak z Uniwersytetu Jagiellońskiego, historyk Piotr Gontarczyk czy dokumentalistka Ewa Stankiewicz. Głównym jednak gościem popołudniowej konferencji była prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Na zdjęciu Jarosław Kaczyński, prezes PiS / Fot. Piotr Drabik"Musimy zwyciężyć możliwie szybko. To nie oznacza, że jutro, czy za rok, ale nie oznacza, że dopiero wtedy, gdy dzisiejsze dzieci będą ludźmi dorosłymi. Obawiam się, że wtedy może być za późno. Dlatego, chciałbym powiedzieć o tym, co odnosi się do tematu poprzedniego panelu, a co powinno te dyskusje integrować" – podkreślał podczas swojego przemówienia Jarosław Kaczyński. "Moja znajomość historii, nakazuje mi sądzić, że to trudne do uzyskania. Postawy społeczne zmieniają się. Zmieniają się w odniesieniu do jednostek, do grup i pokoleń. W polskiej historii można znaleźć momenty, które zostały przez historię nazwane. To są rewolucje moralne" – dodał za chwilę brat zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta RP. Prezes PiS otrzymał podczas konferencji specjalny medal "Zło dobrem zwyciężaj", przyznawany przez Ogólnopolski Komitet Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (43):

Sortuj komentarze:

red
 • red
 • 19.04.2012 16:27

...... a sondaże Platfusom spadają na łeb na szyję! ..... to pewnie dzięki mozolnej pracy, na rzecz naszej Ojczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.04.2012 13:10

Zgadzam się z Martą Jenner, od 23 lat te same facjaty. Niezatapialni!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A przyszłości kraju należy budować bez tych WSZYSTKICH, którzy od 1989 r. zachłannie dzielą się tortem pod nazwą Polska...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, pisze Pan:
"Warto podpierać się bohaterami i brać z nich przykład..... jak to robi prezes Kaczyński!"
Ksiądz Jerzy Popiełuszko i Jarosław Kaczyński to nieledwie rówieśnicy ( ksiądz był zaledwie o dwa lata starszy). Proszę porównać ich biografię i przemyśleć swoją wypowiedź. (Polecam film "Wolność jest w nas".)
Rodzina księdza nigdy nie korzystała z dobrodziejstw poprzedniego ustroju, a on sam od najmłodszych lat działał zgodnie ze swoimi przekonaniami i jeszcze przed śmiercią z rąk oprawców niejednokrotnie ponosił konsekwencje swej niezłomnej postawy. Nie skorzystał z możliwości wyjazdu z kraju, choć zdawał sobie sprawę, że jego życie jest zagrożone.
Co w tym samym czasie robił Jarosław Kaczyński? Cokolwiek to było, komunistyczne władze nie uznały go za przeciwnika na tyle niebezpiecznego, żeby internować go w stanie wojennym.
Proszę też pamiętać, co ksiądz Popiełuszko powiedział na krótko przed śmiercią: "Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy".

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojsik
 • wojsik
 • 19.04.2012 10:38

Po zwiedzeniu Katedry Wawslskiej i Krypt Grobowych ,proponuję przed Głównym Oltarzem zmówić modlitwę słowami :
OD POWIETRZA,GŁODU I WOJNY [oraz rządów PiS z J Kaczyńskim na czele]
ZACHOWAJ NAS P A N I E !!!
/-/ =POWIETRZE - tak w średniowieczu zwano epidemię ospy,cholery,dżumy,trądu lub grypy !

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.04.2012 10:27

I jeszcze jedno, nie jestem antysemitą, ale też nie mam zamiaru pokornie milczeć wobec rosnącego antypolonizmu. :) Szalom i Pax.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@recenzja kciukiem
To nie inwektywa, a dotyczy to takiej sytuacji, jak Pan Majewski opisał kogoś, kto zachowuje jak to jest w jego komentarzu z godziny 8:46

Komentarz został ukrytyrozwiń
recenzja kciukiem
 • recenzja kciukiem
 • 19.04.2012 10:04

Mirosław Majewski .Pełna zgoda.Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
recenzja kciukiem
 • recenzja kciukiem
 • 19.04.2012 10:03

Panie Marku, proszę o sprecyzowanie swego osądu.Do kogo Pan pije i kogo Pan obdziela takimi słowami"Panie Mirosławie Majewski, to się nazywa po prostu rozdwojenie, ale to się źle kojarzy, bo to bliżej schizofrenii. Inne określenie takiego Europejczyka to hipokryta. "
Jestem ogromnie zaciekawiona osoba , kogo Pan obdarzył tymi inwektywami .Napisz pan konkretniej , tak jak pisze człowiek zdrowy na umyśle .Przecież ma Pan jaja i jest zdrowy na umyśle .Śmiało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 19.04.2012 10:00

To ja tu czegoś nie rozumiem?! Ja nie chcę być Europejczykiem, w znaczeniu kosmopolity, jestem Polakiem, co w zupełności mnie satysfakcjonuje. Byłem przekonany, że to "chrzczeni brzytwą" wprowadzili nas do Jewropy. :) Ktoś tu jest źle poinformowany. Może i ja... Miłego dnia, mimo różnic w poglądach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.