Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26485 miejsce

W Polsce rocznie ginie około pięciu tysięcy dzieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-23 10:34

W Polsce rocznie ginie około pięciu tysięcy dzieci, większość z nich się odnajduje. Jutro w Warszawie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego Fundacja Itaka zorganizuje rodzinny piknik.

Anna Dziurka i Wojciech Tochman z Fundacji Itaka - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych podkreślali, że najczęściej giną dzieci w wieku od 8 do 13 lat oraz nastolatki. Nie o wszystkich przypadkach informują media.

Psycholog Anna Dziurka zwracała uwagę, że zaginięcie jest bardzo trudnym i przykrym przeżyciem zarówno dla rodziców i dziecka, dlatego Fundacja Itaka stara się maksymalnie skrócić czas, w którym dziecko pozostaje z dala od rodziców.

Kolejnym, równie ważnym problemem są ucieczki. Problem ten dotyczy głównie nastolatków. Wojciech Tochman podkreśla jednak, że coraz częściej uciekają z domu dziewięcioletnie dzieci. Anna Dziurka tłumaczyła, że dziecko ucieka, bo próbuje zwrócić uwagę na swój problem. Fundacja Itaka obsługuje całodobową linię telefoniczną zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci.

Wystarczy zadzwonić na numer 116 000. Podobna linia poświęcona problemowi zaginięć dorosłych działa pod numerem 801 24 70 70. Można też odwiedzić stronę zaginieni.pl
Jutro o 13.00 na Warszawskiej Agrykoli rozpocznie się rodzinny piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Przygotowano rozmaite atrakcje dla dzieci i ich rodziców. Część programu przygotowało Polskie Radio Dzieciom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.