Facebook Google+ Twitter

W Polsce spada sprzedaż samochodów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-23 09:12

W styczniu tego roku kupiliśmy o około 5 procent mniej nowych samochodów niż rok temu - wynika z analiz Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Przez pierwszy miesiąc dealerzy sprzedali około 25 tysięcy nowych aut.

Zdaniem dyrektora Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar Wojciecha Drzewieckiego, na mniejsze zainteresowanie nowymi autami miały wpływ dwa czynniki. Po pierwsze nie odniosły skutku akcje wyprzedażowe a po drugie potencjalnych nabywców samochodów mogła zniechęcić sroga zima.

Wojciech Drzewiecki podkreśla, że słabe wyniki styczniowe nie wróżą dobrze na ten rok rynkowi motoryzacyjnemu. Według Drzewieckiego, spadek może wynieść 7 -8 procent.

W ubiegłym roku w Polsce sprzedano około 320 tysięcy nowych samochodów ale zarejestrowano około 275 tysięcy. Reszta sprzedanych pojazdów wyjechała za granicę głównie do Niemiec. Zdaniem Wojciecha Drzewieckiego, gorsze wyniki odnotuje też w tym roku rynek aut używanych. Po pierwsze - zdaniem eksperta - rynek się już nasycił a ponadto zakupom nie sprzyja umocnienie złotówki.
W ubiegłym roku do Polski trafiło około 700 tysięcy używanych samochodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.