Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18727 miejsce

W Polsce wykryto obecność jodu 131. Nie ma zagrożenia dla zdrowia

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-03-26 08:48

Państwowa Agencja Atomistyki wydała dzisiaj oświadczenie, w którym poinformowała, że ilości substancji promieniotwórczych znajdujących się w powietrzu i pochodzących z reaktorów elektrowni jądrowej w Japonii, nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia mieszkańców Polski.

Rozkład mocy dawki promieniowania gamma w Polsce w dniu 25.03.2011r. / Fot. Państwowa Agencja AtomistykiPaństwowa Agencja Atomistyki wydała dzisiaj oświadczenie, w którym poinformowała, że wysokoczułe stacje monitoringu radiacyjnego w Polsce zarejestrowały znikome ilości substancji promieniotwórczych w powietrzu (w tym jodu-131). Pochodzą one z reaktorów elektrowni jądrowej Fukushima Dai-ichi. Nie ma jednak żadnego zagrożenia dla zdrowia.

Fukushima-1 / Fot. Wikipedia, licencja CC"Zmierzone dla jodu-131 wartości są na poziomie kilkudziesięciu mikrobekereli na metr sześcienny powietrza atmosferycznego, w odniesieniu do frakcji aerozolowej (jednej z dwóch postaci skażenia powietrza, która mogłaby mieć znaczenie radiologiczne)".

Przy obserwowanych stężeniach jodu-131 w Japonii, w większych odległościach od elektrowni Fukushima Dai-ichi (w prefekturach, w których nie ewakuowano ludności) nie podjęto dystrybucji tabletek jodku potasu. Tym bardziej nie jest konieczne przyjmowanie tego preparatu w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (3):

Sortuj komentarze:

CZARNUCH UK
  • CZARNUCH UK
  • 27.03.2011 18:13

YO CZARNUCHY Z POLSKI , ZOBACZCIE JAK SKLADOWANE SA ODPADY RADIOAKTYWNE W WIELKIEJ BRYTANII.... SKANDAL... REPORTAZ POKAZJACY PROMIENIOWANIE W WIELKIEJ BRYTANII....

WKLEJCIE NA YOUTUBE

/watch?v=49_IU4wzVG8&feature=related

A JAK TO JEST W INNYCH KRAJACH UNII?
PEWNIE TO SAMO.... CHANBA DLA POLITYKOW, PIENIADZ RZADZI SWIATEM I TYLE ...
BUDUJCIE SOBIE SCHRONY W ZIEMII I GROMADZCIE ZYWNOSCI I WODE...
ZAGLADA NUKLEARNA TO TYLKO KWESTIA CZASU..ALE OCZYWISCIE POLITYCY NACISKAJA MEDIA ZEBY NIE SIAC PANIKI. JEST OK JEST SUPER.. ;-)
OBUDZCIE SIE CZARNUCHY !

Komentarz został ukrytyrozwiń
jodynek
  • jodynek
  • 26.03.2011 16:15

zgzadzam sie z panem Robertem kto ma wladze ten ma Ugola ,cukier,i wiele innych przywilejów . Jesli chodzi o wybuch elektrowni dowiemy sie za jakis czas czyt to kolejny atak,sabotaz czy proba zamachu na ograniczenie populacji na świecie. Mięliśmy SZTUCZNY KRYZYS GOSPODARCZY MIELISMY WTC MIELISMY SZCZEPIONKI I ROZNE CHOROBY I WIRUSY A TAKŻE MIELISMY KATASTROFE CZYŻBYŚMY TERAZ MIELI ELEKTROWNIE? POZDRAWIAM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy, gdyby stężenie jodu promieniotwórczego było większe, to dostępność w aptekach płynu Lugola też by się zwiększyła?
Więcej pytań nie mam.Wystarczy mi oświadczenie Premiera i wszystkich sił politycznych o bezwzględnym bezpieczeństwie wszystkich elektrowni atomowych.
Nie zastanawiam się nawet gdzie się podziały zapasy tego płynu? Nie znajdziemy na to odpowiedzi, tak jak nie znajdziemy odpowiedzi kto zagospodarował 3 złote od każdego sprzedanego w ostatnim miesiącu kilograma cukru? Czyżbyśmy też postradali wszystkie zapasy?
A może rząd widzi wojnę w najbliższej perspektywie i żelazną rację trzyma na zaś?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.