Facebook Google+ Twitter

W Polsce zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybierali 51 europosłów

W Polsce zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie trwało do godziny 21. Polacy wybierali 51 europosłów spośród 1277 kandydatów. Na jeden mandat przypadało 25 chętnych.

 / Fot. PAP/Wojciech PacewiczŻeby oddać ważny głos należało postawić znak X po lewej stronie nazwiska kandydata na jednej z list. Symbol inny niż krzyżyk (dwie przecinające się linie) powodował nieważność głosu. Nie można było zatem zaznaczyć wyboru kółkiem czy wpisując w kratkę symbolu "V". Głos był nieważny także wtedy, gdy postawiliśmy krzyżyk przy więcej niż jednym kandydacie i gdy wrzuciliśmy do urny kartę bez wskazania kandydata.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej apelował, by głosujący po otrzymaniu karty wyborczej sprawdzili czy posiada ona pieczęć komisji obwodowej. Karta ma formę broszury formatu A4 i powinna zostać wrzucona do urny w całości. Zdekompletowanie jej powodowało nieważność głosu. Warunkiem uczestnictwa w wyborach było wylegitymowanie się dowodem tożsamości.

Wybory rozpoczęły się o godzinie 7 i trwały do 21. Brało w nich udział 1277 kandydatów. Do Parlamentu Europejskiego wejdzie 51 eurodeputowanych. Na jedno miejsce przypadało 25,04 kandydatów. Na terenie Polski utworzono 13 okręgów wyborczych. Uprawnionych do głosowania jest więcej niż 30 mln Polaków. Głosowaliśmy w 27,6 tys. obwodowych komisji wyborczych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.