Facebook Google+ Twitter

W polskim rządzie można wyzywać kobietę od najgorszej

Wydawało się, że rechocząc „Jak można zgwałcić prostytutkę” Andrzej Lepper osiągnął maksymalny możliwy poziom chamstwa w polskiej polityce. Ostatnie wypowiedzi wicepremiera dowodzą, że nie ma takich granic.

Andrzej Lepper/ Fot. PAP/Andrzej WiktorPamiętam, jak na podwórku przed blokiem, w którym mieszkałem jako szczeniak, obrzucaliśmy się z kolegami epitetami: ty zboczeńcu, ty najgorszy taki owaki. Z prawdziwym zdumieniem obserwuję podobne zachowanie u Andrzeja Leppera.

Szarmancki jak Polak, czy chamski jak Polak?

Żadna to tajemnica, że Lepper – chłop prosty, niedawno jeszcze zegarek kłonicą nakręcał i słoma może czasem wyjrzeć z wyglansowanych butów. Przyzwyczailiśmy się do pokazów prymitywizmu szefa Samoobrony. Tym razem jednak doszło do wypowiedzi, za które – cytując samego Leppera – powinien minister rolnictwa dostać od męskiej części populacji „w papę”:

„Za co mam ją przeprosić? Pani Krawczyk to powinna na kolanach (...) do Częstochowy z Gdańska iść (...), wysypaną drogą grochem całą i powinna jeszcze głową co metr bić i przepraszać wszystkich w Polsce za to, co ona zrobiła”. „Teraz kiedy nie została radną, kiedy skończyła się praca, to postanowiła uderzać w polityków i dlatego powiedziałem »zboczona«, ale mając na myśli, że uderzyła w polityków”. „Ta pani zachowuje się jak najgorsza, kompromitując siebie, narażając na wstyd własne dzieci. Ta kobieta nie ma ani krzty szacunku dla swoich dzieci, bo do siebie takie szacunku nie mają nigdy” [źródło: PAP]

Zgoda, Aneta K. przystała na takie, a nie inne warunki. Zgoda, nic nie mówiła o molestowaniu przez kilka lat, kiedy miała pracę. Zgoda, Lepper nie jest ojcem jej dziecka. Zgoda, kłamała. Czy tym wszystkim zasłużyła sobie na skrajną pogardę wyrażaną publicznie wobec milionów osób?! Czy wielka prawda objawiona – negatywny wynik badań kodu DNA – upoważnia człowieka zajmującego jedno z najwyższych stanowisk w państwie do mówienia o kobiecie gorzej niż o szmacie – niezależnie, o kim jest mowa? Nie, na to nigdy nie może być zgody!

Ratujmy polski honor! Lejmy ich w gęby, choćby słowem ciętym!

Na podwórku były zasady: wszystko jest w porządku, dopóki „rzucamy mięsem” między kolegami, dopóki ciskamy kamienie w okno osobistego wroga, który podrywa naszą sympatię, dopóki naparzamy się na przerwie, na szkolnym podwórku, między chłopakami. Ale jeśli ktoś podniósł rękę na dziewczynę, jeśli wyzwał ją od najgorszych, musiał się liczyć z tym, że dostanie w gębę i to nie tylko od jej sympatii.

Skoro Lepper jest takim chłopem, który rządzi na podwórku własnej partii, to tym samym powinna się kończyć jego nietykalność, kiedy padają z jego ust słowa niegodne nawet więziennej grypsery. Ale odłóżmy na bok złudzenia – to podwórko już od dawna rządzi się tylko jedną zasadą: byle bliżej koryta, byle bliżej przewodniczącego, byle bliżej władzy.

Dawno minęły czasy, kiedy skompromitowani politycy strzelali sobie w łeb lub byli wyzywani na pojedynek. Dzisiaj nie stać ich nawet na wyrażenie skruchy, przyznanie się do winy, nie mówiąc o ustąpieniu z urzędu. Dlatego za takie słowa, jakie padły z ust wicepremiera, powinno się ustawiać kukłę polityka przy wejściu do każdego hipermarketu. Żeby każdy facet mógł mu symbolicznie dać w gębę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

ale ma aureole na tym zdjęciu... ha ha ha

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaka partia taka droga awansu, Mirnal. Wyszło z AL, że uwielbia poniżać kobiety, choćby tylko słownie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie są równi i to niezależnie od płci. Nawoływanie do obrony honoru kobiet jest oznaką fobii, a z tym walczymy. Nie mamy oceniać ludzi podług płci czy preferencji seks. Mamy (jeśli już) oceniać wg postępków. A postępowanie p. AK jako człowieka jest karygodne. A jako kobiety - tym gorsze, jeśli uznać kobietę za istotę wrażliwszą. Okazuje się, że kilka procent pań nie jest zbyt wrażliwych albo są wrażliwe po wyschnięciu źródła dochodu. Nie zapominajmy, że AK by nie zgłosiła sprawy, gdyby miała kilkadziesiąt głosów więcej i by wygrała z aresztowanym (z jej powodu) radnym w wyborach.
Część kobiet popiera AK, część gani ją. Rozumiem panie ganiące ją, ponieważ ona przyniosła wstyd płci pięknej swoim zachowaniem. Więcej - przez takie panie wiele porządnych kobiet nie dostaje dobrej pracy, bo w wyścigu do stanowiska rzucają na szalę coś więcej niż mózg. I jeśli w przypadku studentek nie ma to większego znaczenia (dla uczciwych studentek jest bez znaczenia, czy koleżanka podłoży się egzaminatorowi), to w przypadku limitowanych miejsc pracy - oczywiście ma!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plusik! Za honorowe ujęcie się a kobietą. Nie ważne czy Aneta K. ma rację czy nie, czy była skrzywdzona przez działaczy czy nie - żaden człowiek, a juz zwłaszcza kobieta, która ze swej natury jest istotą wrażliwą - nie zasługuje by wylewano na nią taki jad i takie obelgi! Wstydź się Panie Lepper!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

*W polskim rządzie można wyzywać kobietę od najgorszej* - jeśli zasłużyła...
Ale od najgorszych nie wyzywano - ja nie słyszałem.
Natomiast w Polsce można obrzucać błotem każdego z rządu z powodu niepowodzenia osobistego lub za czyjeś pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, zdecydowany plus, Adamie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem pewien, czy w tej sprawie wystarczy przemoc symboliczna (przed supermarketem).
Jednej kwestii Autor nie domyślał do końca. Przecież dla faceta, który jest wicepremierem, podwórkiem jest cała Polska!
I pomyśleć, że tego rotweilera wyhodował Leszek Miller na własnym łonie. No i piesek zagryzł pana..
( + )

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż! W krajach muzułmańskich mężczyźni mogą mieć po kilka kobiet, utrzymują je w dobrobycie i.....ryzach, oraz maja stuprocentowa pewność ojcostwa.
U nas - chyba lekko pokrętnie pojęta emancypacja owocuje takim oto lapsusem że pani wprawdzie jest pewna swego macierzyństwa, ale nie bardzo ma pojęcie czyje dziecię powiła.
To tyle o różnicach kulturowo-religijnych. Cała reszta zaś, czyli bicie piany na temat kto kogo pi...... i za co, podniesiona do rangi wydarzenia państwowego jest efektem wyboru takich a nie innych ludzi na stanowiska państwowe.
Widocznie dwa "wykształciuchy" na najwyższych stanowiskach w naszym państwie potrzebują takiego właśnie tła aby błyszczeć swoją kulturą i intelektem. Lepper pozostał chłopem z kłonicą w garści. To nie on - to panowie KK udają, że jest mężem stanu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedyś mówiło się, że dyplomata to człowiek, który potrafi powiedzieć ci, żebyś poszedł do diabła w taki sposób, że zaczynasz się pakować w radosnym oczekiwaniu na wycieczkę...

Jak widać, w Polsce dyplomatów nam brakuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli jest tak, jak piszesz to brawo dla AL! Wszak czlowiek ma jedno życie i chce osiągnąć szczyty za wszelką cenę. Spójrz na aktorów, polityków, pisarzy, a nawet na trzech alpejczyków, co to spadli w przepaść. Każdy ambitny człowiek chce coś osiągnąć, a jeśli znajdzie podpowiadacza to źle? Kaczyńscy powinni mieć podpowiadaczy, to nie targaliby siatek do samolotu, wiązaliby buciki, a na pomysł ogrzewania dziedzińca - kazaliby anulowac plany. I zyskiwaliby poklask.
Pamiętam, kiedy media krytykowały Al za "zapylenie" - jaki to cham (sugerowano). Potem słuchałem jego gadki i cóż on tam powiedział? Otóż - "skoro nie obcowałemz p.AK, to moglem ją tylko zapylić" (cyt. z pamięci). A to calkiem inaczej brzmi. On, jako rolnik nazwał sprawę naukowo, a media wszystkim sugerowały odbiór podwórkowy.
A co do podwórka - piszesz, że obrzucaliście się wyzwiskami. Bo o coś wam poszło, ktoś kogoś obraził albo opluł. Jak to dzieci. A AL reaguje jak facet, który nie będąc dżentelmenem, uważa się za niewinnego, osaczonego i denerwuje się - puszczają mu nerwy. A może o to niektórym chodzi? Może nie jest winny, ale przy okazjiafery - skompromituje się. I tylko dlatego radziłbym AL powściągać język, bo traci wśród wersalczyków. Ale zyskuje wśród gminu (a jest on w większości...). Założę się, że wielu znużonych rodaków myśli - może on jest i niewinny, ale dzięki AK poleci ze stanowiska. Czyli co? Wszystkie środki dozwolone?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.