Facebook Google+ Twitter

W południowych Indiach trwa akcja pomocy powodzianom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 22:39

Według miejscowych władz zginęło już ponad 250 osób, a skutki powodzi dotknęły blisko 5 milionów mieszkańców stanów Andhra Pradeś i Karnataka.

Padające od połowy ubiegłego tygodnia ulewne deszcze doprowadziły do zalania 2,5 miliona hektarów gruntów. Z terenów objętych powodzią uciekło ponad 3,5 miliona ludzi, którzy przebywają obecnie w tysiącu dwustu obozach przejściowych.

Do wiosek i osad odciętych przez wodę lotnictwo indyjskie zrzuca racje żywnościowe oraz pojemniki z wodą pitną. Z najbardziej zagrożonych terenów mieszkańców ewakuują helikoptery oraz łodzie marynarki wojennej.
Media opisują historie ludzi, którzy na drzewach lub dachach pojazdów przez kilkadziesiąt godzin oczekiwali na ratunek. Wiadomo już, że zniszczeniu uległy setki tysięcy hektarów upraw - głównie trzciny cukrowej oraz kukurydzy.

Władze centralne w New Delhi zapowiedziały, że rząd udzieli stanom objętym powodzią pomocy z funduszu przeznaczonego na wsparcie ofiar kataklizmów. To największa od ponad stu lat powódź, która dotknęła południowe Indie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.