Facebook Google+ Twitter

W południowym Afganistanie rozbił się helikopter

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-14 10:11

Do katastrofy doszło w prowincji Helmand, gdzie trwa wielka operacja militarna żołnierzy koalicji. Talibowie ogłosili, że to grupa ich bojówkarzy zestrzeliła maszynę. Doniesienia te potwierdziły źródła w afgańskim rządzie.

Śmigłowiec najprawdopodobniej był używany przez zagraniczne siły zbrojne. Nie wiadomo jednak, czy była to maszyna wojskowa, czy helikopter cywilny. Rzecznik brytyjskich wojsk w regionie przyznał, że doszło do katastrofy, ale nie podał żadnych szczegółów tego zdarzenia. Podpułkownik Nick Richardson ujawnił tylko, że śmigłowiec nie należy do sił brytyjskich.

Z kolei, rzeczniczka marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych oświadczyła, że na ziemię runął cywilny helikopter. Ruszyło śledztwo, które ma wyjaśnić przyczynę katastrofy. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że tuż przed uderzeniem helikoptera o ziemię z maszyny wydobywał się ogień.

Do incydentu doszło w rejonie ostrych walk sił koalicji z talibami. Około 4000 amerykańskich marines oraz setki żołnierzy NATO i afgańskich sił rządowych uczestniczy w Helmand w olbrzymiej ofensywie skierowanej przeciwko rebeliantom. Od początku tej największej od 2001 roku operacji sił koalicji zginęło już 15 cudzoziemskich wojskowych. Tym samym lipiec stał się najkrwawszym od prawie roku miesiącem pod względem ofiar wśród koalicjantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.