Facebook Google+ Twitter

W Pomorskim zaczynają się ferie zimowe

Od poniedziałku uczniowie pomorskich szkół nie pójdą do szkoły. Gminy zaoferowały im na okres ferii zimowych szereg atrakcji. Sopockie zuchy już w sobotę wyjechały na swoje zimowisko.

Pierwsze zajęcia zuchów po przyjeździe na zimowisko. / Fot. sam. Alina SzubstarskaW Sopocie ferie zimowe rozpoczęły się już w sobotę. Rano zuchy z miejscowego hufca ZHP pod czujnym okiem kadry instruktorskiej wyjechały na zimowisko do Miechucina na Kaszubach. Program zimowiska oparto na kanwie „Opowieści z Narnii” Lewisa. Kadrze instruktorskiej w realizacji tego fantastycznego programu pomaga grupa wędrowników, którzy w przyszłości być może sami skuszą się do prowadzenia gromad zuchowych. Natomiast sopoccy harcerze w piątek wyjadą w góry, by wypoczywać w Bukowinie Tatrzańskiej.

Dla dzieci i młodzieży pozostających w mieście przygotowano szereg atrakcji. Dla najmłodszych w szkołach zorganizowano półkolonie zimowe. Będą organizowane zajęciach sportowo-rekreacyjnych, artystycznych, komputerowe, plenerowe oraz w wyjściach do kina. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 24 tysiące złotych.

Równie ciekawą ofertę przygotował sopocki Młodzieżowy Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Będą zajęcia sportowe, warsztaty muzyczne, modelarskie, wycieczki, zawody i turnieje.

Ciekawy program na ferie, ale już odpłatnie, przygotowały kina, Państwowa Galeria Sztuki, Muzeum Sopotu, basen, Aquapark, Muzeum Archeologiczne na sopockim Grodzisku. O ile pogoda dopisze zawsze można pójść na narty lub sanki na Łysą Górę bądź na lodowisko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.