Facebook Google+ Twitter

W poniedziałek 14 marca odbędzie się pogrzeb Ireny Kwiatkowskiej

W poniedziałek 14 marca na warszawskich Starych Powązkach spocznie Irena Kwiatkowska, wybitna aktorka, która 3 marca zmarła w wieku 98 lat.

Podczas ceremonii pogrzebowej mowy pożegnalne wygłoszą: minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, aktor Stanisław Brejdygant reprezentujący Związek Artystów Scen Polskich oraz wiceprzewodnicząca Kapituły Członków Zasłużonych Związku Artystów Scen Polskich, Irena Jezierska. Irena Kwiatkowska przez wiele lat była członkiem Kapituły.

Mszę pogrzebową z intencji zmarłej w kościele św. Krzyża celebrował będzie ksiądz Wiesław Niewęgłowski, duszpasterz środowisk twórczych. Ostatnią drogę aktorki uświetni Kompania honorowa Wojska Polskiego. Aktorka spocznie na Cmentarzu Powązkowskim u boku męża Bolesława Kielskiego.

Irena Kwiatkowska zmarła 3 marca w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Zagrała wiele ról, ale wszyscy kojarzą ją przede wszystkim z "kobietą pracującą" z "Czterdziestolatka" oraz z Zofią Jankowską, matką Pawła w serialu "Wojna domowa".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Arkadiusz
  • Arkadiusz
  • 14.03.2011 13:39

Będzie jej brakowało i co najgorsze takich aktorów jak śp.Irena Kwiatkowska jest jak na lekarstwo szkoda że za życia pani Ireny Kwiatkowskiej nikt nie napisał biografii lub wywiadu rzeki byłaby to książka cenna na lekcje histori przecież to bł świadek tylu wydarzeń w polsce i nie tylko szkoda że się nie udało.PANI IRENO DO ZOBACZENIA PO TAMTEJ STRONIE.[*][*][*] ŚWIEĆ PANIE NAD JEJ DUSZĄ SPOCZYWAJ W POKOJU. ARKADIUSZ Z WARSZAWY WIEK 25 LAT.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 14.03.2011 10:30

W porządku kobietka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.