Facebook Google+ Twitter

W poniedziałek poznamy laureatki Lady D. 2010

W najbliższy poniedziałek, 8 marca, w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbędzie się uroczysta gala wyróżnień Lady D. 2010. Już po raz ósmy uhonorowane zostaną niepełnosprawne panie wnoszące istotny wkład w życie społeczne naszego kraju.

Lady D. 2008. Laureatki Edyta Świątczak - Gurzęda i Katarzyna Rogowiec oraz przewodnicząca Kapituły Krystyna Bochenek i pomysłodawca nagrody Marek Plura / Fot. Grzegorz FrankiWyróżnienia Lady D. przyznawane są od roku 2002 paniom, które pomimo tego, że na co dzień zmagają się z własną niepełnosprawnością, to w życie społeczne naszego kraju, czasem z trudem, ale zawsze z radością, wnoszą istotny wkład w różnych dziedzinach. Tak więc tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia "Lady Disabled" (Dama Niepełnosprawna), ale skojarzenia z Lady Dianą są jak najbardziej dopuszczalne. Kapituła, której przewodniczy Wicemarszałek Senatu R.P. Krystyna Bochenek, uhonoruje w tym roku wyjątkowe kobiety w pięciu kategoriaach: kultura i sztuka, sport, życie społeczne, życie zawodowe oraz w kategorii przeznaczonej dla najmłodszych "dobry start". Członkiem kapituły tym razem jest też dziennikarz wiadomości24.pl, prezes Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Ofiarom Przestępstw, Adam Podgórski.

- Tytuły honorowe Lady D. to nie jest kolekcja najpiękniejszych, to nie wybory miss, ale to przede wszystkim pokazanie światełek, które prowadzą przez życie w różne obszary społecznej aktywności. Wyróżnienie to oddaje ducha nieratyfikowanej jeszcze przez Polskę Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ, a zwłaszcza jej Artykułu 6. - mówi poseł Marek Plura, pomysłodawcą tej nagrody.

Gala Lady D. 2010 odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 8 marca, o godz. 12. w Sali Parnasos Biblioteki Śląskiej w Katowicach przy Pl. Rady Europy 1. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie osoby, które chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A to ciekawe. Nie słyszałam jeszcze o tym przedsięwzięciu. Fajnie byłoby, gdyby ktoś zrobił sprawozdanie z tej gali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.