Facebook Google+ Twitter

W poniedziałek rozpocznie się rok szkolny. Co czeka uczniów?

Tegoroczny kalendarz okazał się łaskawy dla uczniów - 1 września wypada w sobotę. Jednak nie ma przeproś: już od poniedziałku trzeba zająć miejsca w ławkach.

Kończy się beztroski odpoczynek letni. / Fot. Grzegorz GałasińskiWedług informacji uzyskanych przez W24 w Ministerstwie Edukacji Narodowej, 366 tys. szóstoklasistów w Polsce 4 kwietnia napisze sprawdzian podsumowujący ich dotychczasową naukę. 410 tys. uczniów 3. klasy gimnazjum od 23 do 25 kwietnia zmierzy się z pierwszym ważnym egzaminem w swoim życiu. Od jego wyniku zależy, czy dostaną się oni do wybranych szkół ponadgimnazjalnych. 373 tys. maturzystów już może odliczać dni do najdłuższych wakacji w życiu. Jednak najpierw przynajmniej 3 pisemne egzaminy: 7 maja z języka polskiego na poziomie podstawowym, dzien później, 8 maja, z podstawowej matematyki, a 9 maja maturę będą pisać ci, którzy jako język obcy wybrali angielski.

W wakacje szkoły nie stały puste


W stolicy wyremontowano 270 placówek edukacyjnych. To więcej niż w zeszłym roku. Najwięcej tego rodzaju inwestycji wykonano w Śródmieściu, na Woli, Ursynowie i Ochocie. - Najbardziej kluczowe jest dla nas zakończenie 3-letniej gruntownej przebudowy szkoły przy ul. Szczęśliwickiej - powiedziała w rozmowie z W24 Katarzyna Pieńkowska z Urzędu miasta stołecznego Warszawa. - "Kolejówka" to najstarsza szkoła techniczna w Polsce. Jej remont pochłonął 20 mln zł. Na dachu wybudowano tam nawet obserwatorium astronomiczne! Przeniosą się tam uczniowie z Hożej. W sumie w szkole jest miejsce dla ok. 1000 dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.