Facebook Google+ Twitter

W poniedziałek rusza kontrowersyjny Przegląd Filmów LGBT w Łodzi

22 listopada rozpoczyna się w Łodzi Przegląd Filmów LGBT. Widzowie będą mogli zobaczyć filmy na temat odmienności seksualnej dotyczącej lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transgenderycznych.

Materiały prasowe / Fot. Imago Film, organizator przeglądu Przegląd filmów jest nie tylko doskonałą okazją do przyjrzenia się środowisku LGBT, ale też zapoznania się z ciekawymi produkcjami.

Organizatorzy Przeglądu zadbali o różnorodność. Można wybierać między komedią, dramatem i dokumentem, a obrazami produkcji - m.in. brazylijskiej, norweskiej, australijskiej.

Na festiwalu odbędzie się pokaz przedpremierowy filmu „Od początku do końca”. Jest to historia życia dwóch braci, Francisco i Thomása, którzy z biegiem czasu odkrywają, że więzy rodzinne mogą nie być jedynym łączącym ich uczuciem. Akcja filmu rozgrywa się w Rio de Janeiro, a tłem są zdjęcia z tego miasta.

Warto też zwrócić uwagę na film "Nić". Wydaje się, że tematyka LGBT jest wciąż niszowa, a w tej produkcji jedną z głównych ról zagrała Claudia Cardinale - znana i ceniona włoska aktorka, którą widzowie mogą kojarzyć z filmu "8 ½" Federico Felliniego czy "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" Sergio Leone. "Nić" to opowieść o Maliku i jego miłości do służącego matki.

Ciekawie zapowiada się również "Tan Lines". Midget Hollows, główny bohater, jest australijskim surferem, dopiero odkrywającym swoją orientację. Atutem filmu są piękne zdjęcia i muzyka.

Wszystkie pokazy odbędą się w łódzkim kinie Cytryna. Bilety można kupić w cenie 12 zł lub 20 zł za dwie sztuki, po przyniesieniu ze sobą prawdziwej cytryny.


Prezentowane filmy:

22.11 (poniedziałek) - Beyond Gay: The Politics of Pride, 87 min –godz. 20:00
23.11 (wtorek) - Mężczyzna, który kochał Yngve, 90 min –godz. 20:00
24.11 (środa) - Tan Lines, 96 min –godz. 20:00
25.11 (czwartek) - Hello, my name is Lesbian, 60 min –godz. 19:00
26.11 (piątek) - Pokój Leo, 95 min –godz. 20:00
27.11 (sobota) - Nić, 93 min –godz. 20:00
28.11 (niedziela) - Od początku do końca, 94 min –godz. 20:00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.