Facebook Google+ Twitter

W poniedziałek Unia Europejska zadecyduje o sankcjach wobec Iranu

Na poniedziałek 23 stycznia 2012 roku, Unia Europejska zapowiada możliwość nałożenia sankcji na kluczowe gałęzie przemysłu i finansów irańskich. Zgodnie z podobnymi stanowieniami rządu amerykańskiego głównym celem jest irańskie wydobycie i handel ropą.

image: http://europa.eu/abc/symbols/emblem/images/europ_flag/jaune.jpg http://europa.eu/about-eu/basic-information/symbols/flag/index_en.htm / Fot. logo Ustalenia mają być zatwierdzone na poniedziałkowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej w Brukseli. Obostrzenia UE mają się tyczyć w szczególności importowanej z Iranu ropy naftowej i handlu kruszcami oraz metalami wartościowymi. Zamrożone mają zostać aktywa irańskiego banku centralnego w Europie. Sankcje mają potrwać od trzech do ośmiu miesięcy. Podano nawet datę zakończenia planowanego zaostrzenia polityki wobec rządu w Teheranie. Prawdopodobnym ma być dzień 1 lipca bieżącego roku, co przemawiałoby za długoterminowym wariantem planowanych sankcji.

Media podkreślają, że znaczącą rolę w rozszerzaniu sankcji przez kraje UE odgrywa
rząd Francji. Gazeta.pl wskazuje na opiniotwórczy francuski "Le Monde" i cytuje: "W Paryżu ocenia się, że do sparaliżowania gospodarki irańskiej konieczna jest natychmiastowa kampania sankcji międzynarodowych, gdyż istnieje wielkie ryzyko, że Izrael przeprowadzi ataki lotnicze na irańskie instalacje atomowe latem 2012 roku". Francja stara się usilnie przekonać irańskie władze by zaprzestały kontynuacji swojego programu badań jądrowych. Ten aspekt dla paryskiego rządu zdaje się być najważniejszym w obliczu poniedziałkowych rozmów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

orzel bialy
  • orzel bialy
  • 21.01.2012 18:48

jakie sankcje woec iranu.zamiast ataku lotniczego izraela czy blokowanie kont do iranu wyslac rydzyka z jego dworzaninami radiem maryja i telewizja trwam.przerazeni iranczycy zaprzestana w badaniach nad bronia atomowa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.