Facebook Google+ Twitter

W poniedziałek ZUS wylosuje tysiące członków OFE

Aż 200 tys. osób zostanie w poniedziałek automatycznie przydzielonych do OFE. To ci, którzy sami nie wybrali swojego funduszu emerytalnego.

 / Fot. ZUSLosowanie członkostwa w OFE odbywa się dwa razy w roku: w ostatnim dniu roboczym stycznia i lipca. Biorą w nim udział wszyscy ci, którzy podjęli pracę lub uruchomili własna działalność gospodarczą i nie zapisali się do żadnego otwartego funduszu emerytalnego. A obowiązek taki mają wszyscy urodzeni po 31 grudnia 1968 r.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał do wszystkich, którzy podjęli pracę i nie wybrali OFE, list z przypomnieniem o tym obowiązku. Z 433,7 tys. osób do których taka korespondencja dotarła ponad 220 tys. wybrało fundusz emerytalny. Nie zrobiło tego
211 782 ubezpieczonych. I wszyscy oni wezmą udział w losowaniu, które odbędzie się już w poniedziałek 31 stycznia.

Zostaną przydzieleni do tych funduszy, które osiągnęły wyższe niż średnia stopy zwrotu w dwóch kolejnych okresach rozliczeniowych i zarządzają mniej niż 10 proc. aktywów netto wszystkich OFE. Z losowania wyłączone są trzy największe (pod względem liczby członków) fundusze emerytalne. Tak więc w poniedziałkowym losowaniu ubezpieczeni będą przydzielani do sześciu funduszy, tj.: AEGON OFE, Allianz Polska OFE, Amplico OFE, AXA OFE, Generali OFE i OFE Pocztylion. O wynikach losowania ZUS poinformuje poszczególne OFE . Fundusze mają zaś obowiązek poinformowania swoich nowych członków, że stali się ich klientami. Ubezpieczeni mogą spodziewać się tej informacji także ze strony ZUS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

jeśli już ktoś decyduje się na zmiane OFE to warto brać pod uwagę tylko trzy największe fundusze, resztą szkoda sobie zawracać głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jagna
  • Jagna
  • 11.08.2012 16:55

Żarty żartami, ale te informacje sa istotne. Ludziom się wydaje że jak składki sa małe to po co się interesować, ale w sklepie o złotówkę się wykłócą. Wystarczy wybrać jakiś fundusz z początku rankingów i mieć z głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wydaje mi się że ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że przecież to dotyczy ich przyszłości, jak można dać się wylosować, wiedząc, że w losowaniu udział biorą najsłabsze fundusze. a młodzi to już w ogóle chyb anie zastanawiają się nad swoją przyszłością i w ogóle nie myślą o OFE i emeryturach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zombi28
  • zombi28
  • 10.06.2012 09:17

Ja tam sobie sam wybierałem OFE, a jak uznałem, że są lepsze to zmieniłem. Teraz nie dość, że jest łatwiej, bo nie trzeba czekać dwóch lat, transfery są cztery razy do roku, a ludziom i tak się nie chce dokonać wyboru.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie też kiedyś ZUS wylosował. Przysłali mi z OFE koto ma dziedziczyć moje składki. No to im odesłałem formularz, że Święty Mikołaj z Laponii. Przysłali mi więc drugi formularz, bo pierwszy jest "niezrozumiały" i błędnie wypełniony. Tego drugiego już nie odsyłałem a PTE dało spokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.