Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10977 miejsce

W poprawczaku w Konstantynowie powiesił się 17-latek

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2010-09-20 02:40

W Zakładzie Poprawczym w Konstantynowie Łódzkim powiesił się w sobotę 17-letni podopieczny. Nie zostawił listu pożegnalnego.

 / Fot. Maciej Stanik- O zdarzeniu zostaliśmy powiadomieni w sobotę około godz. 13. Prowadzimy czynności w tej sprawie – mówi podinsp. Magdalena Zielińska, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi.

W poprawczaku nie chciano z nami rozmawiać na ten temat. Poinformowano jedynie, że dzisiaj możemy skontaktować się z dyrektorem placówki. Jak udało się nam dowiedzieć nieoficjalnie, 17-latek w sobotę około godz. 10 sprzątał pomieszczenia dla nowo przyjętych. Wychowawca, który go nadzorował, był zajęty innymi sprawami.

Chłopak prawdopodobnie od dłuższego czasu planował samobójstwo, gdyż przygotował sobie sznur skręcony z bielizny pościelowej. W łazience przywiązał go do rury i założył pętlę na szyję. Gdy go odcięto, jeszcze żył. Wezwano pogotowie i próbowano go reanimować. Niestety bez powodzenia.

O śmierci nastolatka powiadomiono policję, prokuraturę i sąd. Na miejscu ekipa dochodzeniowo - śledcza zabezpieczyła ślady. Zostali też przesłuchani koledzy samobójcy i wychowawcy.

Zmarły był mieszkańcem Konstantynowa Łódzkiego. W Zakładzie Poprawczym przebywał od 10 września. Trafił tam decyzją sądu po dokonaniu wymuszenia rozbójniczego.

(em) Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

WSP
  • WSP
  • 02.03.2012 20:57

........wychowawca ???? z tego co sie dowiedzialem podczas praktyk to tam nie ma zadnego wychowawcy. Jest tylko psycholog ktory powinien sie opiekowac i straznicy ktorzy pilnuja i podaja jedzenie.........

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał B
  • Michał B
  • 23.11.2011 10:24

Poprawczak to jest ośrodek resocjalizacji a NIE OBÓZ KONCENTRACYJNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Agresję wrogość, każdy człowiek ma w sobie. Musimy się tylko opanować i wyrzucić ją z siebie. Wychowawca, który przyczynił się do śmierci chłopca powinien jak najszybciej trafić do więzienia, bo tylko na to zasłużył. Wychowując nasze dzieci i młodzież powinniśmy, kierować się zasadami pokojowych Noblistów: Al Gore, który wygłosił:
"Wszelkie znęcanie się nad człowiekiem, wszelkie gwałty i poniżenia powodują ból w psychice ludzkiej, który jest podstawą do nakręcenia w nim sprężyny terroryzmu"
Polacy tego jeszcze nie doświadczyli, jesteśmy narodem słowiańskim jeszcze słabo wykształconym, w porównaniu do narodów germańskich tj: Niemcy Wielka Brytania czy Austria, tam jest o wiele mniej chuliganów, w porównaniu z naszym społeczeństwem.
Jak Polska się nie zmieni, i nie zmieni się sposób podchodzenia do ludzi na obecny dwudziesty pierwszy wiek, to popadniemy w ruinę. Przez okres zaborów niczego Polacy się nie nauczyli, i przez okresy pierwszej i drugiej wojny światowej, w porównaniu do Holendrów, którzy jako pierwsi znieśli w Europie karę śmierci, stosowanej od dawnych wieków jako sprawiedliwość za zbrodnie i niczego nie wniosła do genów ludzkich. W wychowywaniu kierujmy się ideologią Jezusa Chrystusa, który uczył nas przebaczać a nie zabijać.

Za błędy się płaci powinno państwo polskie wypłacić odszkodowanie rodzicom chłopaka, zmienić władze w ośrodku poprawczym i wsadzić wychowawcę jak najszybciej do zakładu karnego bez wyroku zawieszenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
huj wam do tego
  • huj wam do tego
  • 19.02.2011 23:27

kurwa to prawda ja jestem ogulnie na poprawie i jest codzienna walka jednym slowem kurwa kino jak huj hehe lipa w koncu powinny sie zajac tym ale hehe nie zajmia sie ! Gandzia

Komentarz został ukrytyrozwiń
has
  • has
  • 07.02.2011 18:46

a przez co mają przechodzić, to nie przedszkole dla grzecznych dzieci
każda tego typu placówka powinna opierać się na pracy i dyscyplinie

Komentarz został ukrytyrozwiń
KlaUdUcHa ;**
  • KlaUdUcHa ;**
  • 04.02.2011 00:30

fakt, w nagrode nie! ale nie jest tam po to aby byl katowanyy!! i bede bronic tych chłopaków! bo wiem ile maja cierpienia! przez jakie bagno przechodzą !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
has
  • has
  • 24.01.2011 19:09

i bardzo dobrze w nagrodę tam nie trafił

Komentarz został ukrytyrozwiń
KlaUduUcHa xD
  • KlaUduUcHa xD
  • 18.01.2011 10:29

W Konstantynowie siedzi mój kumpel xd i gdy ostatnio rozmawialam z nim przez tel był strasznie przygaszony .. wspolczuje mu! w konstantynowie jest okropnie! za byle co ma sie wpie***** .. masakra ... nie ogarniam .. w koncu my jestesmy w osrodkach po to by sie poprawic ... tylko ze nikomu sie top prawie nie udaje xd :****

Komentarz został ukrytyrozwiń
KlaUduUcHa xD
  • KlaUduUcHa xD
  • 18.01.2011 10:27

tak naprawde nikt nie wie jak to jest w poprawczaku jesli sie tam nie bylo xd ja obecnie przebywam w osrodku opiekunczo wychowawczym w Ostrowie Wielkopolskim otwartym.. gdyby to byl osrodek zamkniety to tez bym nie wytrzymala tej presji ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń
has
  • has
  • 09.01.2011 20:21

tak ogólnie osoby nie mające styczności z taką młodzieżą nie powinny się wypowiadać,
nie popieram katowania i znecania, ale trzeba ich jakos ogarniac.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Em
  • Em
  • 05.01.2011 13:32

byłam w takowym i wiem jakie skurwysyny potrafia tam trafiac..! personel musi sobie radzic, a nie pobłazac...